بزرگترین دغدغه های مشتریان برای خرید خودروهای برقی چیست؟

بزرگترین دغدغه های مشتریان برای خرید خودروهای برقی چیست؟ به گزارش نیو باكس شاید شما هم علاقه زیادی به خریداری و استفاده از خودروهای برقی، پاك و دوستدار محیط زیست داشته باشید اما آیا تاكنون به عواملی كه سبب شده تابحال یك خودروی برقی نخرید، فكر كرده اید؟


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، از آنجایی كه در سال های اخیر استقبال مشتریان در سراسر جهان از خودروهای برقی و وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست افزایش قابل توجهی یافته است و آگاهی مردم و شهروندان هم در مورد آثار و تبعات منفی استفاده از خودروهای آلاینده بنزینی و دیزلی بر روی اكوسیستم زمین، آلودگی هوا و همینطور كاهش منابع سوخت های فسیلی در سال های آینده هم افزایش داشته است، ازاین رو خیلی از شركت های خودروسازی در جهان تصمیم گرفته اند كه بر روی توسعه و تولید خودروهای برقی و الكتریكی تمركز بیشتری داشته و مدلهای جدیدی از آنها را به تولید رسانده و در بازارهای جهانی عرضه كنند.
بر مبنای گزارشی كه در وب سایت thedriven انتشار یافته است، كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودروسازی اخیرا با نظرسنجی و بررسی های صورت گرفته دریافته و اعلام نموده اند كه بزرگترین و مهم ترین دغدغه های مشتریان و طرفداران خودروهای برقی كه تابحال موفق به خریداری و استفاده از این گونه خودروها نشده اند، طبق نمودار زیر به ترتیب هزینه بالای خریداری، قدرت پیمایش مسافت (گستره حركتی)، مساله شارژ، وضعیت فروش و دسترسی آنها در بازار است.
طبق این نمودار، بیشتر از ۴۱ درصد مشتریان قیمت بالا برای خرید و هزینه های زیاد نگهداری خودروهای برقی، ۲۵ درصد از آنها قدرت پیمایشی (گستره حركتی)، ۱۵ درصد آنها مسائل و مشكلات مربوط به شارژ كردن باتری های به كار رفته در آن، ۱۴ درصد از آنها هم به نبود تنوع در مدلهای انتخابی و وضعیت فروش و دسترسی در بازار و ۵ درصد از آنها هم به موارد متفرقه دیگری اشاره كرده اند كه تابحال سبب شده به خرید خودروهای برقی اقدام نكنند و یا در این كار شك و شبهه داشته باشند.


خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
ازاین رو خیلی از شركت های خودروسازی در جهان عزم خویش را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
توسعه خودروهای برقی و الكتریكی نیازمند توسعه زیرساخت های لازم نظیر راه اندازی و ساخت ایستگاه های شارژ خودروهای الكتریكی است كه به رانندگان و دارندگان این دسته از وسایل نقلیه پاك این امكان را می دهد تا در مدت زمان كوتاهی مبادرت به شارژ خودروی خود كنند.
این آمارهای انتشار یافته همینطور نشان داده است كه الان تنها ۰.۷ درصد از شهروندان انگلیسی توانسته اند خودروهای برقی را با عنایت به موانع و دغدغه های موجود خریداری و استفاده كنند این در حالیست كه بالغ بر ۴۵.۳ درصد از شهروندان در این كشور از علاقمندی بالای خود به خرید خودروهای پاك و دوستدار محیط زیست (تمام برقی) سخن گفته و ۸.۳ درصد آنها هم تنها عواملی همچون قیمت بسیار بالا و هزینه های زیاد نگهداری را بعنوان بزرگترین عللی كه سبب شده تابحال به خرید خودروهای برقی اقدام نكنند، عنوان كرده اند.1398/02/06
17:11:55
5.0 / 5
4542
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه