روش بسته بندی صحیح كارتن ها

روش بسته بندی صحیح كارتن ها نیو باكس: برای داشتن كارتن خیلی محكم، ته جعبه بین درزها را نوارچسب بزنید. و سپس نوارچسب را عمود بر چسب قبلی بزنید. برای محكم‌تر‌ شدن، كف كارتن روزنامه یا مقوای ساده قرار دهید. با توجه به نوع وسایل، آن‌ها را داخل روزنامه بپیچید.


1- بعد از پر شدن كارتن، در آن را بسته، روی آن نوارچسب زده، كناره‌های كارتن را برچسب بزنید. محتویات داخل كارتن و این كه مربوط به چه كسی است را روی برچسب بنویسید.
 
۲- وسایل مشابه را با هم بسته‌بندی كنید
 
برای مثال داروها را با وسایل ریز آشپزخانه داخل یك جعبه نگذارید. چون موقع باز كردن كارتن، وسایل با هم قاطی شده، باعث گیج‌شدن شما می‌شود و تفكیك آن‌ها كار سختی است.
 
از حوله و دستمال‌ها برای محكم ماندن وسایل در جای خود و سر نخوردن آن‌ها استفاده كنید. بهترین بسته‌بندی زمانیست كه وسایل در جای خود با كمك چیزهای دیگر ثابت بوده، از فرو ریختنشان جلوگیری كنیم.
 
بعد از پر شدن كارتن روی آن بنویسید مربوط به چه كسی است و محتویات آن چیست؟
 
با یك فلش قسمت روی جعبه را مشخص كنید.
 
اگر وسایل شكستنی است، روی آن بنویسید “شكستنی با احتیاط حمل شود”.
 
۳- لباس‌ها را داخل كارتن‌های مخصوص قرار دهید
 
این كارتن‌ها دارای رخت‌آویز و جالباسی بوده، به‌راحتی می‌توان لباس‌ها را داخل آن‌ها آویزان كرد. با این جعبه‌ها هنگام بسته‌بندی در وقت صرفه‌جویی زیادی می‌شود.
 
دیگر مجبور نیستید لباس‌ها را از چوب‌لباسی بیرون آورده، آن‌ها را یك به یك تا كرده، داخل كارتن قرار دهید. به راحتی آن‌ها را با همان شكل بدون چروك شدن داخل كارتن بگذارید.
 
حتی می‌توانید آن‌ها را به صورت دلخواه بر اساس رنگ، ضخامت یا فصل تقسیم‌بندی كنید و هنگام ورود به خانه جدید، به‌راحتی از كارتن در آورده، سریع و بدون زحمت داخل كمد قرار دهید.
 
۴- وسایل ریز را داخل كارتن‌های بزرگ و وسایل بزرگ را داخل كارتن‌های كوچك قرار دهید
 
هنگام بسته‌بندی، وسایل كوچك را داخل كارتن‌های بزرگ و وسایل بزرگ را داخل كارتن‌های كوچك قرار دهید. چون از نظر علم فیزیك احتمال شكستن وسایل سنگین در وسط جعبه‌های بزرگ بیش‌تر است. این قانون در مورد اكثر چیزها به جز كتاب صادق است. اگر یك كارتن بزرگ را از كتاب‌های كوچك پر كنید، وزن زیادی پیدا كرده، فوق‌العاده سنگین و حمل آن سخت خواهد شد.
 
همچنین وسایل سنگین را كف كارتن قرار داده و وسایل سبك‌تر را بالاتر بگذارید.
 
به یاد داشته باشید هنگام حمل‌ونقل، فشار آوردن به یك جعبه پر، باعث شكستن وسایل داخل آن می‌شود.
 
۵- بگذارید وسایل خرت‌وپرت داخل دراور باقی بماند
 
اگر در داشتن كارتن خالی محدودیت دارید یا انتقال وسایل دراور به كارتن برایتان مشكل است، در صورتی كه داخل كشوها وسایل شكستنی نیست، بگذارید وسایل داخل كشو باقی بماند. كشوها را با چسب‌نواری به بدنه كمد یا دراور محكم كنید.
 
دقت كنید كه دراور رنگ شده نباشد. نگذارید نوارچسب مدت طولانی روی دراور باقی بماند و چسب زدن را در آخرین لحظه جابه‌جایی انجام دهید.
 
۶- بشقاب‌ها را نزدیك لبه كارتن قرار دهید
 
بسیاری از افراد بشقاب‌ها را ته جعبه می‌گذارند اما اگر آن‌ها را نزدیك لبه قرار دهید، احتمال شكسته شدنشان كم‌تر است. بشقاب‌ها را داخل روزنامه بپیچید. ته كارتن و گوشه‌های جعبه وسایل دیگر قرار دهید تا بشقاب‌ها سر جای خود محكم و ثابت بمانند و جابه‌جا نشوند.
 
موقع بسته‌بندی ظرف‌های بلور، ظروف سنگین‌تر را ته گذاشته و ظرف‌های كوچك و ظریف را رو قرار دهید تا در صورت باز شدن جعبه موقع جابه‌جایی احتمال شكستن آن‌ها كم‌تر باشد. روی این جعبه‌ها حتما كلمه شكستنی را بنویسید.
 
۷- روی ریسمان نوارچسب بزنید
 
هنگام بستن كارتن‌ها از ریسمان استفاده كنید. برای راحت‌تر باز شدن جعبه روی ریسمان را چسب بزنید و بگذارید مقداری از آن به صورت اضافه از زیر چسب بیرون بماند. این كار ممكن است كمی وقت‌گیر باشد ولی هنگام باز كردن جعبه نیازی به كاتر یا وسیله تیز نخواهید داشت. فقط كافیست نخ را بكشید تا در كارتن راحت باز شود.
 
۸- كارتن‌ها را برچسب بزنید
 
اگر محتویات داخل كارتن‌ها را مشخص نكنید، زمان ورود به خانه جدید، جای قرار دادن هر جعبه مشخص نخواهد بود. رفتن به سراغ هر جعبه و باز كردن و اطلاع از داخل آن‌ها و این كه هر جعبه‌ای در كدام اتاق قرار بگیرد، كار فوق‌العاده سختی است. پس زرنگ باشید و هر كارتن را لیبل بزنید. می‌توانید روی لیبل، اتاق مورد نظر، محتویات جعبه و این كه مربوط به كدام‌یك از اعضاء خانواده است را بنویسید. لیبل را در اطراف جعبه بزنید نه روی آن.
1396/04/30
17:49:29
5.0 / 5
9182
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه