مرغ ممتاز در راه می باشد

مرغ ممتاز در راه می باشد به گزارش نیو باكس رئیس سازمان دامپزشكی از عرضه مرغ «ممتاز» با توسعه خط ۲ كشتارگاه های طیور در كشور اطلاع داد.


به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت كشاورزی، علیرضا رفیعی پور در بازدید از واحدهای دام و طیور استان تهران اظهار نمود: با اقدامات سامان دامپزشكی در سال ها اخیر، تمامی بیماری های استراتژیك دامی نظیر تب مالت، سیاه زخم، تب برفكی و لمپی اسكین به صورت چشم گیر كاهش یافته است.
وی ادامه داد: در بیماری تب برفكی كه از بیماری های مهم دامی است، در سال 13۹۷ نسبت به سال 13۹۶ با كاهش ۲۸ درصدی كانون های بیماری روبه رو بودیم.
رفیعی پور تصریح كرد: برای پیشگیری و كنترل بیماری های دامی، سال قبل بیشتر از ۵۵ مبلیون راس دام بر ضد بیماری ها واكسینه شدند.
وی اظهار داشت: با عنایت به تحریم ها، برای سه ماه آینده ذخایر واكسن و داروی دامی در انبارهای استراتژیك ذخیره سازی داریم.
رئیس سازمان دامپزشكی كشور خاطرنشان كرد: بیشتر از ۹۷ درصد از واكسن و داروهای دام و طیور و آبزیان در كشور تولید می شود.
رفیعی پور در بازدید از یك كشتارگاه طیور هم با اشاره به این كه نظارت در تمام مراحل قبل، حین و بعد از كشتار، بسته بندی و مجوز حمل به مراكز عرضه توسط دامپزشكی انجام می شود، خاطرنشان كرد: تجهیزات و فناورهای های كشتارگاه های طیور كشور با كشتارگاه های روز اروپا برابری می كند.
وی با بیان این كه در خط ۲، مرغ و آلایش آن به صورت همزمان توسط همكاران دامپزشكی رصد و در صورت وجود مشكل، مرغ از چرخه حذف می شود، اظهار داشت: این فناوری روز دنیا است كه در كشور ما هم استفاده می شود تا مردم ما محصول را با بهترین كیفیت مصرف كنند.
رئیس سازمان دامپزشكی كشور اظهار داشت: با توسعه خط ۲ كشتارگاه های طیور، مرغ «ممتاز» در آینده نزدیك در سراسر كشور عرضه خواهد شد.
وی افزود: پس از عید سعید فطر، كشتارگاه هایی كه با خط ۲ مرغ خویش را كشتار می كنند با نام و بسته بندی «ممتاز» گوشت مرغ خویش را به بازار عرضه می كنند.
رفیعی پور، افزایش ماندگاری را از خصوصیت های مرغ «ممتاز» عنوان نمود و اضافه كرد: هم اكنون، ۳ روز برای مرغ گرم و ۱۲ ماه برای مرغ منجمد اجازه مصرف داده می شود ولی در مرغ خط ۲، مرغ گرم برای پنج روز و مرغ منجمد برای ۱۵ ماه ماندگاری و اجازه مصرف خواهد داشت.
وی با اشاره به این كه از ۲۸۰ كشتارگاه طیور كشور، ۶۰ كشتارگاه به خط ۲ مجهز هستند، خاطرنشان ساخت: تكنولوژی خط ۲ در كشور وجود دارد و بخشی از محصولات طیور كه به كشورهای دیگر صادر می شود از خط ۲ است.
رفیعی پور ابراز امیدواری كرد تا آخر سال آینده تمام كشتارگاه های طیور كشور به خط ۲ مجهز شوند.1398/03/14
15:52:38
5.0 / 5
4527
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه