معاون سازمان مالیاتی:

عدم پرداخت مالیات سكه تا آخر خرداد، منجر به جریمه می شود

عدم پرداخت مالیات سكه تا آخر خرداد، منجر به جریمه می شود نیو باكس: معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: عدم پرداخت مالیات تا اختتام خرداد 1398 و یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه خواهد بود.به گزارش نیو باكس به نقل از سازمان امور مالیاتی، نادر جنتی گفت: كلیه خریداران سكه كه در سال ۱۳۹۷ نسبت به دریافت حداكثر ۲۰۰ سكه از سیستم بانكی اقدام نموده اند، مشمول مالیات مقطوع بوده و از نگهداری اسناد و مدارك سوژه قانون مذكور و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف هستند.
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی كشور اشاره كرد: اشخاصی كه در سال ۱۳۹۷ بیشتر از ۲۰۰ سكه دریافت كرده‎اند، مشمول مالیات مقطوع سوژه تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم نبوده و باید اظهارنامه مالیاتی مربوط به این فعالیت (خرید و فروش سكه) را تا اختتام خردادماه سال ۱۳۹۸ به سازمان امور مالیاتی كشور تسلیم كنند.
وی درباب نحوه تعیین مالیات مقطوع برای خریداران سكه كه طی سال ۱۳۹۷ سكه خودرا دریافت كرده اند، اظهار داشت: بر این اساس، تا ۲۰ سكه دریافتی مشمول مالیات نیست. نسبت به مازاد ۲۰ سكه تا میزان ۶۰ سكه به ازای هر سكه ۱۵۰ هزار تومان مالیات مقطوع، نسبت به مازاد ۶۰ سكه تا میزان ۱۰۰ سكه به ازای هر سكه ۲۰۰ هزار تومان مالیات مقطوع و نسبت به مازاد ۱۰۰ سكه تا میزان ۲۰۰ سكه به ازای هر سكه ۲۵۰ هزار تومان مالیات مقطوع تعیین شده است.
جنتی اشاره كرد: خریداران سكه در محدوده ۲۰ تا ۲۰۰ سكه با تاریخ تحویل سال ۱۳۹۷، لازم است ضمن بازگشت به سامانه عملیات الكترونیك مودیان مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir، كد ملی خودرا در بخش «مالیات مقطوع دریافت‎كنندگان سكه» وارد كرده و در صورتیكه مشمول مالیات سكه بودند، مبادرت به ثبت‎نام در این سامانه كنند.
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی كشور اضافه كرد: بدیهی است اطلاعات مودی شامل اطلاعات هویتی، محل اقامت و شماره همراه، بعد از ثبت نام، اعتبار سنجی شده و در صورت صحت اطلاعات، نام كاربری و كلمه عبور به شماره همراه مودی پیامك خواهد شد.
وی افزود: مودی بعد از دریافت نام كاربری و كلمه عبور اجازه ورود به بخش مربوطه در سایت عملیات الكترونیك سازمان را پیدا كرده و در ادامه، بعد از مشخص كردن تعداد سكه خریداری شده، محاسبات سیستمی انجام شده و مبلغ مالیات تعیین می شود كه بعد از دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت، امكان پرداخت مالیات فراهم می شود.
جنتی همین طور از امكان پرداخت مالیات در چهار قسط مساوی آگاهی داد و اظهار داشت: عدم پرداخت مالیات تا اختتام خرداد ۱۳۹۸ و یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه خواهد بود.
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی كشور اضافه كرد: چنانچه مودیان مشمول این دستورالعمل نسبت به مالیات تعیین شده صرفاً از حیث عدم فروش سكه های دریافتی معترض باشند، می توانند نسبت به طرح ادعای خود در مراجع دادرسی مالیاتی اقدام و درخواست رسیدگی مجدد كنند.
وی همین طور تصریح كرد: صاحبان مشاغلی كه حسب سوابق پرونده یا مجوز صادره از طرف مراجع ذیربط به شغل در رابطه با خرید و فروش سكه اشتغال دارند، مشمول پرداخت مالیات مقطوع نبوده و مكلف هستند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی شغلی خود اقدام نمایند.

1398/03/22
15:33:35
5.0 / 5
4664
تگهای خبر: بانك , خرید , سازمان , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه