سفیر ایتالیا پس از پایان ماموریتش در ایران اعلام كرد؛

تجارت ۴میلیارد یورویی ایران و ایتالیا، نگران آینده روابط نیستیم

تجارت ۴میلیارد یورویی ایران و ایتالیا، نگران آینده روابط نیستیم نیو باكس: مائورو كنچاتوری سفیر ایتالیا در ایران كه دوران مسئولیتش به انتها رسیده است، قبل از ترك تهران با شافعی رئیس اتاق ایران و احمد پورفلاح رئیس اتاق مشترك بازرگانی ایران و ایتالیا دیدار نمود.به گزارش نیو باكس به نقل از اتاق بازرگانی ایران، مائورو كنچاتوری سفیر ایتالیا در ایران، بعدازظهر امروز (چهارشنبه ۲۲ خرداد) با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، محمدرضا كرباسی معاون امور بین الملل اتاق ایران، رئیس و اعضای هیات مدیره اتاق مشترك بازرگانی ایران و ایتالیا، دیدار و گفت و گو كرد. كنچاتوری كه دوره تصدی اش در ایران، رو به اتمام است، جمعه كشور را ترك خواهدنمود.
غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در این دیدار با تاكید بر این مساله كه از زمان حضور مائورو كنچاتوری در ایران شاهد شكوفایی روابط دو كشور ایران و ایتالیا بودیم، اظهار داشت: در دوران سفارت ایشان، علاوه بر ایجاد رفتار و ارتباط صمیمانه با فعالان بخش خصوصی و همین طور اتاق ایران و ایتالیا، شاهد حضور نخست وزیر، رئیس جمهور ایتالیا و هیات همراه ایشان در ایران نیز بودیم كه بسیار حائز اهمیت می باشد.
شافعی اضافه كرد: در صورتیكه هر دو كشور ایران و ایتالیا با محدودیت های ناشی از تحریم ها مواجه بودند، اما تلاش های اتاق مشترك بازرگانی ایران و ایتالیا با شخص سفیر و همكارانشان موجب شد تا به توسعه روابط اقتصادی دست یابیم كه خوشبختانه توفیقات قابل توجهی در این زمینه حاصل شده است.
شافعی با تاكید بر این نكته كه ایتالیا جزو اولویت ایران در ارتباط با اروپاست و تمام بخش های اقتصادی ایران ارتباط تنگاتنگی با ایتالیا دارند، اشاره كرد كه آینده روشنی پیش روی روابط اقتصادی دو كشور قرار دارد.
در ادامه، مائورو كنچاتوری سفیر پیشین ایتالیا در ایران هم ضمن قدردانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران و همین طور اتاق مشترك بازرگانی ایران و ایتالیا، تاكید كرد همكاریهای ایران و ایتالیا در همه سطوح ماندگار خواهد ماند.
به گفته او، در ۵ سال قبل اقدامات حائز اهمیتی میان ایران و ایتالیا انجام شده است و شباهت های بسیاری میان مردم دو كشور وجود دارد كه همین وجه تشابه سبب شده تا ماموریت های نا ممكن هم به راحتی صورت گیرد.
كنچاتوری با اشاره به تراز تجاری ایران و ایتالیا و علاقه مندی فعالان اقتصادی ایتالیایی به سرمایه گذاری در ایران تاكید كرد نباید نگران آینده روابط اقتصادی ایران و ایتالیا بود.
او در همین زمینه اشاره كرد: به رغم تحریم های آمریكا، حجم تراز تجاری ایران و ایتالیا بیشتر از ۴ میلیارد یورو است؛ هم اكنون در مرحله «تعمق» قرار داریم تا هر دو طرف برای آینده بهتر برنامه ریزی كنند و مطمئنم بعدازاین دوران، پرش بزرگ تری خواهیم داشت.
به گفته سفیر پیشین ایتالیا در تهران، «جوزپه پرونه» بعنوان سفیر جدید ایتالیا در ایران، تنها ۱۲ ساعت بعد از ترك مائورو كونچاتوری به تهران فرستاده خواهد شد.


منبع:

1398/03/24
13:38:16
5.0 / 5
4220
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه