سفیر تركمنستان در تهران در دیدار با معاون اتاق ایران خبر داد

همایش اقتصادی كشورهای حاشیه خزر ماه آینده در بندر آكتائو

همایش اقتصادی كشورهای حاشیه خزر ماه آینده در بندر آكتائو نیو باكس: سفیر تركمنستان اظهار داشت: اولین همایش اقتصادی كشورهای حاشیه دریای خزر، 12 مرداد همزمان با برگزاری اجلاس آكتائو در آوازه تركمنستان انجام می شود.به گزارش نیو باكس به نقل از اتاق بازگانی، صنعت، معدن و كشاورزی ایران؛ احمد قربانوف، سفیر تركمنستان در تهران در دیدار با محمدرضا كرباسی معاون امور بین الملل اتاق ایران ضمن اعلام این خبر اضافه كرد: در این همایش مسئولان كشورهای روسیه، تركمنستان، آذربایجان، قزاقستان و ایران در سطح رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر حضور می یابند همین طور در حاشیه این همایش، نمایشگاه توانمندی های تجاری ۵ كشور حوزه دریای خزر نیز برگزار می شود و شركت ها در همه حوزه ها امكان معرفی دستاوردهای خودرا دارند.
كرباسی معاون بین الملل اتاق ایران نیز در این دیدار اظهار داشت: همایش اقتصادی كشورهای حوزه دریای خزر می تواند دستاورهای بسیار خوبی در برداشته باشد و جهت حصول اهداف لازم است برنامه ریزی صحیحی برای آن صورت گیرد.
وی همین طور پیشنهاد نمود تا در خلال برگزاری این همایش و رایزنی های مقامات دولتی، مجمع تجاری نیز برای بدنه خصوصی برگزار و با حضور مقامات دولتی برای تاكید بر اهمیت مجمع، افتتاح شود.
كرباسی اشاره كرد: باید زمانی برای هم اندیشی بدنه خصوصی این ۵ كشور فراهم گردد و مشكلات موجود و راهكارهای آنان بعد از برگزاری مجمع به اطلاع بدنه دولتی و سران حاضر رسانده شود. در این صورت بخش خصوصی هم برای حضور در همایش و نتیجه مند بودن آن ترغیب خواهد شد. لازم است حداقل یك نیم روز كاری به این مجمع اختصاص پیدا كند.
برگزاری نشست های B۲B دیگر پیشنهاد معاون امور بین الملل اتاق ایران بود.
همچنین با عنایت به اینكه دولت تركمنستان میزبان این همایش است كرباسی اصرار كرد باید برای بخش خصوصی نیز میزبان تخصصی مانند اتاق بازرگانی تركمنستان در نظر گرفته شود تا بتواند رایزنی ها، بازدیدها و سایر موارد مربوط به بخش خصوصی را برنامه ریزی كند.


منبع:

1398/04/08
14:11:07
5.0 / 5
4691
تگهای خبر: اقتصاد , بازرگانی , شركت , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه