حبوبات و گوشت به سامانه رصد كالا افزوده شد

حبوبات و گوشت به سامانه رصد كالا افزوده شد به گزارش نیو باكس مدیركل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت با اشاره به برگزاری دوره آموزشی و آموزش ۱۸۰۰ نیروی فعال در سامانه رصد كالا، از اضافه شدن دو كالای اساسی گوشت و حبوبات به این سامانه اطلاع داد.


به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدقبله با اشاره به رصد چهار كالای اساسی برنج، روغن، چای و شكر در سامانه رصد كالا اظهار داشت: با عنایت به ابلاغیه اخیر رئیس جمهوری در مورد رصد كالاهای اساسی، قرار بر این شده است كه تمامی كالاهای اساسی شامل كالاهایی كه ارز دولتی به آنها تعلق می گیرد یا برپایه نظر ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، كالاهای قاچاق پذیر محسوب می شوند، در زنجیره تامین كالا از بدو ورود یا تولید و در نهایت رسیدن به مصرف كننده، رصد شود.

ثبت اطلاعات واردكنندگان و تولیدكنندگان روغن، برنج، چای و شكر در سامانه
او با اشاره به اینكه اولویت این كالاها را ستاد مبارزه با قاچاق كالا در تبصر۴ماده قانونی ۱۸ مشخص كرده است، اظهار داشت: این ماده قانونی توسط رئیس جمهوری ابلاغ گردیده است و بعد از ابلاغ این دستورالعمل واردكنندگان و تولیدكنندگان چهار كالای روغن، برنج، چای و شكر موظف به ثبت اطلاعات خود در سامانه رصد كالا شده اند.
مدیركل دفتر امور خدمات بازرگانی به اجرای این طرح قبل از ابلاغ رئیس جمهوری در مورد تامین لاستیك اشاره نمود و اظهار داشت: سال قبل به علت مشكلاتی كه برای تامین لاستیك در كشور به وجود آمد، قرار شد لاستیك هم رصد شود.
او افزود: برای اولین بار در كشور و به صورت پایلوت، سامانه رصد زنجیره تأمین كالاهای اساسی با هدف اطلاع و بازرسی از وضعیت تولید، قیمت و توزیع كالاها به صورت سیستمی در هرمزگان اجرایی شد كه نتایج خوبی در بر داشت.
قبله اظهار داشت: هم اكنون با فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف شركت های پخش سراسری كالای منتخب این طرح را شروع كرده ایم.

او هدف گذاری اصناف منتخب را ۱۵ هزار صنف عنوان نمود كه در سراسر كشور فعال هستند
وی در بخش دیگری از صحبت هایش از برگزاری بیشتر از ۲۰ جلسه آموزشی برای فعالان بخش برنج، چای، روغن، شكر و لاستیك اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال بیشتر از هزار و ۸۰۰ فعال در این عرصه آموزش دیده اند و با اضافه شدن گوشت قرمز و حبوبات، این آموزش ها باردیگر از سر گرفته خواهد شد.
مدیركل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در تامین كالا هم واردكننده و هم تولیدكننده مدنظر است.
او با اشاره به اینكه برخی از اطلاعات این سامانه محرمانه و در اختیار مدیران ارشد كشور برای تصمیم گیری است، اظهار داشت: نكات مورد نیاز عموم مردم همچون قیمت از راه لینك سامانه به سامانه ir.۱۲۴ در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.1398/05/13
20:00:23
5.0 / 5
4488
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه