معاون گمرك ایران در گزارش نیو باكس:

تمام كالاهای گروه ۴ ترخیص نخواهند شد

تمام كالاهای گروه ۴ ترخیص نخواهند شد به گزارش نیو باكس معاون فنی گمرك ایران اظهار داشت: پس از ممنوعیت واردات كالاهای گروه ۴، قسمتی از كالاها تامین ارز شده و یا منشا ارزشان مشخص شده بود كه با بخشنامه جدید اجازه ترخیص این كالاها صادر شد.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، چندی قبل گمرك ایران از امكان ترخیص قسمتی از كالاهای مشمول گروه ۴ برپایه تصمیمات اتخاذ شده در هفتمین جلسه شورای بازرگانی و ابلاغیه وزیر صمت اطلاع داد كه متعاقب آن شائبه هایی هم در ارتباط با گشایش درهای گمرك به روی تمامی كالاهای مشمول گروه ۴ به وجود آمد.
در این راستا مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران در گفت و گو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سؤال كه آیا با این مصوبه جدید، درهای گمرك به روی تمامی كالاهای مشمول گروه ۴ كالایی باز خواهد شد، اظهار داشت: زمانی كه ممنوعیت واردات كالاهای مشمول گروه ۴ را اعلام نمودند برخی از این كالاها تامین ارز شده بودند و یا منشا ارزشان توسط بانك مشخص شده بود.
وی اضافه كرد: مشخص شدن منشا ارز و یا تامین ارز شدن پس از ممنوعیت، حق مكتسبه ای را برای صاحبان كالا بوجود آورده بود كه در نهایت چندی قبل این مورد در جلسه شورای بازرگانی مطرح و مقرر شد كالاهای مذكور تعیین تكلیف شوند.
ارونقی افزود: در همین راستا هم وزارت صنعت، معدن و تجارت صرفا با ترخیص كالاهای گروه چهارمی كه تامین ارزشان پس از ممنوعیت توسط بانكهای عامل یا بانك مركزی صورت گرفته و یا منشا ارزشان مشخص شده بود موافقت نمود و گمرك و سایر سازمان ها هم این مورد را پذیرفتند.
وی با اشاره به اینكه بر مبنای مصوبه قبلی امكان ترخیص كالاهای مذكور وجود نداشت، تصریح كرد: با مصوبه جدید شورای بازرگانی، صاحبان كالا می توانند با رفتن به سازمان های مربوطه، نسبت به ویرایش، اصلاح، تمدید و یا صدور ثبت سفارش اقدام نمایند و بعد از اظهار به گمرك، تشریفات مربوط به ترخیص را طی كنند.
معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران خاطرنشان كرد: این مورد به منزله باز شدن درهای گمرك به روی كالاهای مشمول گروه ۴ نیست بلكه صرفا قسمت كوچكی از این كالاها كه شرایط ذكر شده را داشته باشند، ترخیص خواهند شد.


1398/06/21
20:37:24
5.0 / 5
4466
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه