هیات مقررات زدایی تصویب كرد

جزئیات معافیت مالیاتی واردات

جزئیات معافیت مالیاتی واردات به گزارش نیو باكس هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای كسب و كار، جزئیات معافیت های مالیاتی واردات را تصویب كرد.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای كسب و كار در ارتباط با مصوبه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان امور مالیاتی كشور و گمرك ایران در مورد مالیات علی الحساب چهار درصد واردات كالا، تصمیماتی را به تصویب رساند.
بر این اساس؛ طبق دستورالعمل دریافت مالیات علی الحساب از وارد كنندگان، واردات قطعی كالا توسط كلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول پرداخت مالیات علی الحساب واردات كالا به نرخ چهار درصد ارزش گمركی مندرج در اظهارنامه گمركی است.
این در حالی است كه واحدهای تولیدی دارای پروانه معتبر، سازمان های دولت و تعاونی های مرز نشینان كالاهای وارداتی معاف از پرداخت حقوق ورودی ماده (۱۱۹) قانون امور گمركی مشمول پرداخت مالیات علی الحساب چهار درصد نمی گردد.
اشخاصی كه طبق این تصویب نامه رتبه بندی اعتباری شده و در سال گذشته نسبت به تصمیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی اقدام نموده اند تا میزان مجاز طبق مصوبه نیازی به پرداخت مالیات علی الحساب واردات ندارند.
این در شرایطی است كه استفاده مجدد از سقف واردات مستلزم پرداخت و یا ترتیب پرداخت بدهی های قطعی مالیاتی و همینطور پرداخت مالیات علی الحساب وارداتی است كه قصد استفاده مجدد از آن وجود دارد.
طبق این دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از ثبت درخواست استفاده مجدد از سقف واردات توسط وارد كننده در سامانه جامع تجارت میزان مبلغ واردات قبلی و مشخصات متقاضی را به صورت سیستمی به سازمان امور مالیاتی اعلام می كند تا بعد از پرداخت و یا ترتیب پرداخت توسط مؤدی تاییدیه سیستمی مربوط در اختیار سامانه جامع تجارت قرار گرفته و امكان ثبت سفارش بیشتر از سقف واردات فراهم گردد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت سفارش های مشمول مالیات علی الحساب واردات یا مواردی كه امكان رتبه بندی اعتباری ندارند و طبق تصویب نامه، سقف واردات ۵۰۰ هزار دلاری برای آنها در نظر گرفته شده است را برای دریافت مالیات به صورت سیستمی به گمرك اعلام می كنند.1398/07/20
19:45:22
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: تجارت , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه