وزیر صنعت اعلام كرد:

كاهش قیمت ۹۳ قلم كالای اساسی در سطح كشور

كاهش قیمت ۹۳ قلم كالای اساسی در سطح كشور به گزارش نیو باكس وزیر صنعت اظهار داشت: رصد مستمر قیمت ۱۰۰ قلم كالای اساسی و ضروری در سطح كشور، نشان از كاهش قیمت ۹۳ قلم كالا داشته و البته بطور حتم علت تلاطم قیمت ۷ قلم كالای دیگر را نیز بررسی خواهیم كرد.


به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: رصد مستمر قیمت ۱۰۰ قلم كالای اساسی و ضروری در سطح كشور نشان از كاهش قیمت ۹۳ قلم كالا داشته و البته بطور حتم علت تلاطم قیمت ۷ قلم كالای دیگر را هم بررسی و اقدامات مقتضی برای ایجاد ثبات در قیمت آنها در دستور كار قرار دارد. وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: پیشبینی ما و آمارها موید این نكته است كه روند آرام بازار و ثبات موجود در ماه های آینده هم تداوم خواهد داشت.
وی خاطرنشان كرد: خوشبختانه روند تولید هم در كشور روبه رشد است و در ماه های پیش رو، كاهش قیمتها بر روند زندگی مصرف كننده هم برپایه شاخص CPI اثرگذار خواهد بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه در مصوبات ستاد تنظیم بازار باید مصرف كننده و تولیدكننده را با هم دید، تصریح كرد: برای تامین حقوق این دو بخش، باید تصمیمات بگونه ای اتخاذ شود كه هیچ كدام در این میان صدمه نبینند.
رحمانی اظهار داشت: امسال سیاست وزارتخانه بر این مبناست كه صادرات انواع اقلام كالایی بر مبنای رعایت ضوابط تامین اولیه نیاز كشور و در صورت مازاد تولید، با اعمال مقررات تعرفه ای متناسب كه البته مستلزم پایه كارشناسی است، صورت گیرد.
وی با اشاره به اجرای طرح نظارت در روزهای منتهی به اربعین امام حسین(ع) و همینطور برنامه های توسعه ای صادرات كالا به كشور عراق اظهار داشت: باید مسیرهای كامیون ها از مسیرهای زائرین جدا شود و از حالا برای سال آینده برنامه ریزی لازم را داشته باشیم تا مشكلات به حداقل ممكن برسد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دغدغه مورد طرح باغداران سیب در مسافرت به استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: برای پیشگیری از ضرر و زیان كشاورزان و باغداران لزوم دارد جهاد كشاورزی و سازمانهای صمت استانها در مورد این محصول نظارت بیشتری داشته باشند تا این بخش از تولید كشورمان هم سرپا باشد و اشتغال افراد به خطر نیفتد.


منبع:

1398/07/22
18:52:04
5.0 / 5
4271
تگهای خبر: بازار , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه