درخواست وزارت صنعت:

تولید سواری دیزل را ممنوع نكنید

تولید سواری دیزل را ممنوع نكنید نیو باكس: درحالی كه سازمان حفاظت محیط زیست به دنبال ممنوع كردن تولید سواری دیزلی بوسیله هیات وزیران است، رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم این سازمان می گوید كه وزارت صنعت از ما خواسته است كه بجای ممنوع كردن تولید سواری های دیزل، مصوبات قبلی در این زمینه را لغو نماییم.محمد مهدی میرزایی قمی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان اینكه آخرین مصوبه مربوط به تولید سواری دیزل در سال ۹۴ است كه هیات وزیران تولید آنرا مشروط به نصب فیلتر دوده كرده است، اظهار نمود: سازمان حفاظت محیط زیست با عنایت به درخواست شركت ایران خودرو در خصوص تولید سواری دیزل بررسی هایی انجام داد و به این نتیجه رسید كه هم اكنون دنیا به سمت توقف تولید سواری دیزل رفته است.

رییس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه موتور دیزل ۴۰ برابر بیشتر از موتور بنزینی ذرات معلق و ۸ برابر بیشتر از موتور بنزینی آلاینده ناكس تولید می كند، اشاره كرد: سازمان حفاظت محیط زیست بر این باور است كه تولید سواری دیزل توجیهی ندارد بدین سبب درصدد است تا با ارسال پیشنهادی به هیات وزیران تولید آنرا ممنوع كند اما وزارت صنعت به سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد داده است كه با عنایت به شرایط فعلی، مصوبات قبلی درباره تولید سواری دیزل را لغو كند.

به گفته وی خوشبختانه وزارت صنعت هم اكنون به این نتیجه رسیده است كه تولید سواری دیزل تبعات خاص خودرا دارد اما از سازمان محیط زیست خواسته است كه تولید سواری دیزل را ممنوع نكند چونكه معتقدند شاید در آینده دنیا به تكنولوژی هایی برسد كه برمبنای آن بتوان سواری دیزل را با حذف تبعات آن تولید كرد.

رییس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه سازمان حفاظت محیط زیست همچنان مصمم بر تصمیم خود در خصوص ممنوعیت تولید سواری دیزل است، اظهار داشت: فرایندهای دولتی ساز و كار خودرا دارد. ما در حال تهیه متن پیشنهادی به هیات وزیران و به دنبال این هستیم كه چگونه پیشنهاد ممنوعیت تولید سواری دیزل را ارسال نماییم كه به اتفاق آراء مصوب و بطور كلی پرونده تولید سواری دیزل بسته شود.

به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، خرداد ماه امسال بود كه عیسی كلانتری – رئیس سازمان حفاظت محیط زیست – از درخواست شركت ایران خودرو برای تولید سواری های دیزلی آگاهی داد. كلانتری در آن زمان ضمن اعلام مخالفت سازمان محیط زیست با تولید سواری دیزلی اظهار كرده بود كه امیدواریم كه هیچ دولتی حاضر نشود كه مجوز ورود ناوگان دیزل سواری را به جاده ها و شهرهای كشور صادر كند.
1398/08/05
22:06:22
5.0 / 5
4567
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه