اردكانیان اعلام كرد

معافیت ۸۶۲ قلم كالا از تعرفه

معافیت ۸۶۲ قلم كالا از تعرفه به گزارش نیو باكس وزیر نیرو با اشاره به عضویت ایران در اوراسیا از معافیت 862 قلم كالا از تعرفه اطلاع داد و اظهار داشت: برای توسعه همكاری بین كشورهای منطقه در حال بازسازی یك نیروگاه در سوریه هستیم.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان امروز (پنجشنبه) در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق، در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور وزیر برق سوریه و همین طور معاون وزیر برق عراق در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار نمود: خوشحالم كه میزبان این میهمانان و همین طور وزیر امور زیر بنایی جمهوری ارمنستان كه بزودی به جمع ما ملحق خواهد شد، هستیم.
وی با بیان این كه امسال بیشتر از ۴۶۰ شركت تولیدكننده ایرانی و ۳۶ شركت خارجی از ۱۳ كشور در نمایشگاه حضور دارند، اظهار نمود: شاهد رشد این صنعت زیر بنایی كشور هستیم. همین طور دست اندر كاران صنعت برق و انرژی كشور حضور فعالی در بازارهای منطقه دارند.
وزیر نیرو در ادامه با اشاره به تحولات صنعت برق عراق اظهار داشت: در آستانه تحقق یكی از مهمترین تحولات در ارتباط با بازسازی و توسعه صنعت برق عراق هستیم و امیدوارم از این فرصت برای ارتباط نزدیكتر و توسعه پایدار در منطقه بهره ببریم.

استفاده از برق برای یكی شدن كشورهای منطقه
اردكانیان در ادامه با تاكید بر این كه برق در همكاری بین كشورهای منطقه عامل مهمی است، اظهار نمود: در حال ساخت یك نیروگاه ۵۲۶ مگاباتی در سوریه هستیم. همین طور در زمینه بازسازی تجهیزات تجهیزات صنعت برق این كشور كار می نماییم و در فكر كردن وصل كردن برق از سوریه به عراق هستیم كه راهی است كه موجب یكی شدن كشورهای منطقه می شود.

۲۳ هزار میلیارد تومان از گردش مالی صنعت برق متكی به منابع داخلی است
وی در ادامه با تاكید بر این كه صنعت برق متكی به منابع داخلی است، اظهار داشت: حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان از گردش مالی صنعت برق متكی به منابع داخلی و صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی در بازارهای منطقه است.

معافیت ۸۶۲ قلم كالا از تعرفه
اردكانیان در ادامه با اشاره به عضویت ایران به اوراسیا اظهار نمود: این مساله موجب می شود ۸۶۲ قلم كالا از تخفیف یا از معافیت تعرفه ای برخوردار شوند. هدف این است كه بخش خصوصی و تولید كنندگان بتوانند راحت تر در بازار ۱۹۰ میلیون نفری كشورهای عضو اوراسیا حضور پیدا كنند. چنانچه تولیدكنندگان تجهیزات صنعت برق كالای باكیفیت تولید كنند نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
همچنین خربوطلی، وزیر برق سوریه هدف خود از حضور در نمایشگاه را ادامه همكاری برقی با ایران اعلام نمود و اظهار داشت: دیدارهایی با شركت های ایرانی داشتیم كه بتوانیم توسعه همكاری داشته باشیم.1398/08/09
19:13:51
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه