شفاف سازی وضعیت خرید و فروش طلا در فضای مجازی

شفاف سازی وضعیت خرید و فروش طلا در فضای مجازی به گزارش نیو باكس رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: پنج واحد برای فروش آنلاین طلا؛ از وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه كسب و كار در فضای مجازی مجوز گرفته اند، كه البته تنها یكی از آنها از اتحادیه طلا و جواهر تهران پروانه كسب ستاندن كرده است.


روز گذشته (دوشنبه) مسعود یزدانی - نایب رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سكه تهران - در نشست خبری این اتحادیه با اشاره به اینكه تاكنون مجوز معامله آنلاین طلا و سكه دریافت نشده و به فردی ارائه نشده است، اظهار نمود: امافعالیت تنها پنج واحد مجاز است و مابقی اگر فعالیت می نمایند، غیرمجاز می باشد، البته چهار واحد از اتحادیه مجوز نگرفته اند و بدون رصد به آنها مجوز داده شده است.
در این زمینه برای رفع تناقض به وجود آمده بین عدم ارائه مجوز معامله آنلاین طلا و سكه و فعالیت پنج واحد مجاز برای فعالیت؛ سراغ ابراهیم محمدولی - رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران- رفتیم.
وی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: پنج واحد برای فروش آنلاین طلا از "وزارت صنعت، معدن وتجارت" و "اتحادیه كسب و كار در فضای مجازی" مجوز گرفته اند كه ربطی به اتحادیه طلا و جواهر تهران ندارد. از این پنج واحد تنها یك واحد پروانه فروش طلا از اتحادیه طلا و جواهر را دارد.
وی ادامه داد: بدین جهت لازم است كه شرایط نظارت بر داد و ستد طلا و سكه در فضای مجازی فراهم شده و شرایط رسیدگی به شكایات نیز وجود داشته باشد. لازم به ذكر است كه اتحادیه، مخالف فروش طلا و جواهر در فضای مجازی نیست، اما تاكید داریم كه بایستی بخشنامه و چارچوب خرید و فروش طلا در فضای مجازی تدوین شود.
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران اعلام نمود: بطور مثال هفته گذشته فردی به ما اعلام نمود كه ۲۵۰ میلیون تومان طلا در فضای مجازی خریداری نموده اما خبری از طلاها نشده است. ضمن اینكه امكان شناسایی و پیدا كردن فروشنده نیز وجود ندارد و مشتری مالباخته شده است.
منبع:

1398/08/21
14:30:22
5.0 / 5
4595
تگهای خبر: تجارت , خرید , صنعت , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه