برنامه بانك مركزی برای مقابله با گران فروشی ارزی برخی صادركنندگان

برنامه بانك مركزی برای مقابله با گران فروشی ارزی برخی صادركنندگان نیو باكس: رئیس كل بانك مركزی با اشاره به عرضه ارز با نرخ هایی بالاتر از طرف برخی صادركنندگان، از حضور پر قدرت بانك مركزی در بازار حواله ای ارز برای متعادل كردن بازار آگاهی داد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی اظهار نمود: بارها تاكید كرده ام بانك مركزی به تداوم ثبات نسبی در بازار ارز و حفظ قدرت رقابت پذیری اقتصاد اهمیت ویژه ای قائل است.
وی اظهار داشت: رمز تداوم ثبات در این بازار و به تبع آن در سایر بازارها توجه به بنیان های بازار در كنار حضور پر قدرت بازارساز برای جلوگیری از سفته بازی و نوسان گیری در این بازار است.
همتی اظهار نمود: آنچه در این روزها دیده می شود نیز ناشی از عملكرد بعضی از صادركنندگانی است كه گاهی به جهت جو روانی ناشی از حوادث پس از افزایش قیمت بنزین و شروع تسویه حساب های تجار با خارجیان درانتها سال میلادی تلاش می كنند ارز خودرا با نرخ هایی بالاتر عرضه كنند.
رئیس كل بانك مركزی اضافه كرد: بنا بر این باوجود اعلام نرخ های غیر واقعی، تقاضایی حتی برای نرخ های كمتر از آن در صرافی های وجود ندارد. بانك مركزی در این مواقع با حضور پرقدرت در بازار حواله ای ارز، عدم تعادل های مقطعی را برطرف می كند و تعادل مبتنی بر متغیرهای واقعی را همانند بازار اسكناس به بازار حواله برمی گرداند.1398/09/04
23:42:32
5.0 / 5
4404
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه