قاچاق سیگار نصف شد

قاچاق سیگار نصف شد به گزارش نیو باكس جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است برآورد قاچاق سیگار از ۱۳ میلیارد نخ در شش ماه اول سال قبل به شش میلیارد و ۹۰ میلیون نخ رسیده و در این مدت ۵۳.۲ درصد كاهش داشته است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، طبق آمارها در نیمه اول امسال صادرات سیگار با كاهش ۷۶ درصدی به ۳۶ میلیون نخ رسیده است. این در شرایطی است كه صادرات سیگار در شش ماهه اول سال قبل ۱۵۰ میلیون نخ بوده است.
در این مدت صادرات تنباكو سنتی و معسل هم ۴۳.۳ و ۷۷.۲ درصد كاهش داشته است؛ به صورتی كه در نیمه اول امسال ۶۳.۳ و ۳۷.۱ تن تنباكو سنتی و معسل صادر گردیده است.
با این وجود صادرات توتون در این مدت بیشتر از ۹ برابر شده و به ۹۳۱ تن رسیده است.
همینطور طبق این آمار برآورد مصرف سیگار تغییری نداشته و تولید سیگار در نیمه اول امسال ۲۶ میلیارد و ۴۴۰ میلیون نخ بوده كه نسبت به تولید ۱۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون نخی در مدت مشابه سال گذشته، ۳۴.۶ درصد افزایش داشته است.
در این میان آمارها نشان داده است كه تعداد واحدهای فعال دخانی در بخش سیگار و تنباكو از ۴۷ واحد در شش ماهه اول سال قبل به ۵۸ واحد در نیمه اول امسال رسیده است.
همینطور طبق این آمار واریزی اشخاص و شركت ها جهت محصولات دخانی به خزانه در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال حدودا دو برابر شده است.1398/09/11
13:52:15
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: تجارت , تولید , شركت , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه