كاربردی شدن نانو روكش آنتی باكتریال و ضدحریق یك شركت دانش بنیان در ایران ایر

كاربردی شدن نانو روكش آنتی باكتریال و ضدحریق یك شركت دانش بنیان در ایران ایر نیو باكس: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان با استفاده از نانو فناوری روكش هایی با دو خاصیت آنتی باكتریال و ضد حریق تولید كردند و با دریافت تاییدیه از شركت ایران ایر، این محصول در هواپیماهای این خط هوایی كاربردی خواهد شد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، یكی از شركت های دانش بنیان تولیدكننده پارچه های مخصوص روكش هواپیما در سال ۱۳۶۴ با مجوز رسمی وزارت صنایع فعالیت خودرا شروع كرد و هم اكنون در نیازهای شركت های هواپیمایی، سالن های اجتماعات و هتل ها در زمینه روكش ها با كاربردهای متنوع فعال است.
روكش های صندلی هواپیما، سالن های اجتماعات، هتل ها، قطار، كشتی و اتوبوس، پارچه های پشت سری مخصوص صندلی، دستمال كف سینی و رومیزی، موكت های كف داخل هواپیما و سالن های اجتماعات قطار و كشتی با خاصیت خود خاموش شونده همچون محصولات این شركت به حساب می آید.
تولید انواع روكش های آنتی باكتریال از دیگر محصولات این شركت است و بتازگی نیز این شركت روكش هایی آنتی باكتریال و ضدحریق را با استفاده از فناوری نانو برای كاربرد در صنعت هوایی تولید كرده است. این روكش ها می توانند در پتو، بالش و موكت داخل كابین هواپیما استفاده شوند.
درحال حاضر پژوهشگران این شركت دانش بنیان در حال رایزنی با چند هتل و بیمارستان هستند تا این فناوری در بخش هایی نظیر پتو و بالش در هتل و بیمارستان مورد استفاده قرار گیرد.
تولید روكش هایی با خاصیت ضدآب فاز توسعه ای این تحقیقات است؛ بدین جهت این پژوهشگران پس از ایجاد خواص ضدحریق و آنتی باكتریال به دنبال ارائه پوشش های آبگریز هستند تا بتوانند سه خاصیت ضدحریق، آنتی باكتریال و آبگریز را با هم در یك روكش ایجاد كنند.
این پژوهشگران تابحال ۴ هزار متر از پارچه آنتی باكتریال نانویی را تولید كرده اند و نمونه های اولیه از روكش های نانویی آنتی باكتریال را به شركت ایران ایر عرضه كرده اند و ایران ایر نیز تاییدیه این محصول را صادر كرده است.
منبع:

1398/10/09
21:46:14
5.0 / 5
4426
تگهای خبر: توسعه , تولید , شركت , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه