رئیس اتاق بازرگانی تهران تاكید كرد

راه اندازی كسب و كار در شرایط تحریم یعنی حماسه آفرینی

راه اندازی كسب و كار در شرایط تحریم یعنی حماسه آفرینی به گزارش نیو باكس رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: اینكه كارآفرینان در تحریم، كسب و كار راه اندازی می كنند، به معنای حماسه آفریدن است.به گزارش نیو باكس به نقل از صدا و سیما، مسعود خوانساری در چهارمین دوره مراسم اعطای نشان امین الضرب به كارآفرینان برتر، گفت: اینكه كارآفرینان كشور در تحریم و جنگ اقتصادی، كلنگ راه اندازی كسب و كاری متناسب با این زمانه را بر زمین می زنند، یعنی حماسه آفریده اند و می توانند الگو و مولد باشند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران اضافه كرد: كارآفرینان؛ سرمایه های انسانی این كشور به حساب می آیند و در چندین دهه باید آنها به نمادهایی از وطن پرستی، دین داری و انسان دوستی تبدیل می شدند، اما افسوس كه نگاه توام با سوءظن اجازه نداد چنین اقدام مهم و مشروعی صورت گیرد.
وی افزود: امروز كجای این كشور می توان موزه ای از صنعت، كارآفرینی و اقتصاد پیدا كرد؟ چرا در هیچ كتاب درسی، نامی از آنها نیست؟
خوانساری اظهار داشت: جوان استارت آپی كه در افق اندیشه اش، ده ها ایده و طرح جهت راه اندازی كسب وكار متكی به سرمایه اندك دارد، كارآفرینی كه نگاهش به توسعه خط تولید است، تحلیلگری كه از میان خبرهای منفی خطی از امید و معطوف به آینده پیدا می كند، شایسته قدردانی است و نباید آنها را با انواع واكنش ها از كار انداخت.
وی اضافه كرد: روزانه در مقابل اخباری در مورد فساد این و آن قرار داریم انواع رانت ها در اقتصاد و جامعه، توزیع می َشود، اما چند درصد از جامعه كارآفرینی دستش آغشته به رانت است؟
خوانساری اظهار داشت: اتاق بازرگانی بارها از حاكمیت خواسته است به رانت ارزی اختتام دهد، در مقابل فساد ایستادگی كند، انواع توزیع غیرهدفمند یارانه ها را متوقف نماید و بستر رقابت را فراهم سازد.
وی اضافه كرد: در این موقعیت چرا نباید كارآفرینان را بعنوان انسان های كمال گرا، پرشور و امید و در عطش ساختن ایرانی آزاد و آباد به مردم معرفی كرد؟ كسانیكه عاشق این مرز و بوم اند و همه سرمایه شان را برای ساختن این كشور به كار گرفته اند. آنها قلبشان برای این مردم می تپد و زیر فشار تحریم و كمبود، همچنان سبد مصرف مردم را متنوع نگاه می دارند. چرا دولت ها صدای این منادیان سلامت و امید را نمی شنوند و چرا گوش ها بسته شده است؟
رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: امروز رسالت تك تك كارآفرینان این است كه از ابزارهای فرهنگی، هنری و اقتصادی برای توسعه مفهوم كارآفرینی استفاده كنند. انزوا طلبی راهكار امروز نیست. اگر دل ها برای آینده ایران می تپد كه اساسا چنین است در معرفی اسطوره های كارآفرینی استنكاف نكنید. اگر قبل از این كارآفرینان اهتمام می كردند به دور از هیاهوی جامعه و در خلوتشان كار كنند، امروز باید به صحنه بیایند و اجازه دهند جامعه با آنها آشنا شود.
آغاز چهارمین دوره مراسم اعطای نشان امین الضرب
همچنین چهارمین دوره مراسم اهدای نشان امین الضرب به كارآفرینان برتر در تالار وحدت تهران شروع به كار كرد. در این دوره از نشان امین الضرب ۲۶۰ كارآفرین ارزیابی شدند كه دو كارآفرین در حوزه شوینده ها و صنایع غذایی مفتخر به دریافت تندیس امین الضرب و ۵ كارآفرین در حوزه صنایع لبنی، صنایع غذایی، لوازم خانگی و استارت آپی شامل شركت استارت آپ فعال در حوزه حمل و نقل و شركت استارت آپ فعال در فروش اینترنتی زعفران به دریافت لوح و نشان امین الضرب نائل شدند.
اشتغال آفرینی، تولید در شرایط سخت، ماندگاری در بازار، تنوع محصول، مشتری مداری و رویكرد صادراتی همچون معیارهای انتخاب كارآفزینان برتر بوده است.


منبع:

1398/10/23
22:07:13
5.0 / 5
4346
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه