وزیر صنعت:

توسعه صادرات سخت ترین تحریم ها را می شكند

توسعه صادرات سخت ترین تحریم ها را می شكند به گزارش نیو باكس وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: صادرات پیشران اقتصاد كشور است و از عوامل مؤثر در رونق تولید به شمار می آید.به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در دیدار با مدیران ارشد سازمان توسعه تجارت ایران گفت: برای توسعه صادرات باید همه ظرفیت ها و توان تشكل های خصوصی را فعال نماییم.
وی افزود: هر گاه تشكل های چون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی، اتاق تعاون و اتاق اصناف با جدیت و تمام توان وارد میدان شدند و حمایت لازم به درستی انجام شد، می توان به جرأت اظهار داشت كه صادرات ایران وارد فاز توسعه ای شده است.
رحمانی با یادآوری قسمتی از محدودیت های تحمیلی به اقتصاد كشورمان اظهار داشت: توسعه صادرات سخت ترین تحریم ها را نیز می شكند و مطمئن باشید كه ما از این شرایط سخت نیز به سلامت عبور خواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه وزارت صنعت، معدن و تجارت فرمانده صادرات غیر نفتی است، اشاره كرد: امروز بهترین شرایط مهیاست تا با تقسیم بندی منطقه ای، ایجاد بسترهای قانونی و رقابت پذیری، حذف قوانین دست و پاگیر و همین طور فعالسازی ظرفیت های بخش خصوصی شاهد جهشی خوب در این عرصه باشیم.
وزیر صمت اشاره كرد: با تقویت روحیه مشترك همكاری و كاهش برخی بخشی نگری ها بسادگی می توان بر مشكلات فائق آمد و شرایط را برای توسعه صادرات بعنوان عامل رونق تولید، اشتغال و البته زمینه ساز اصلی توسعه اقتصادی كشور، فرآهم آورد.
رحمانی اشاره كرد: سازمان توسعه تجارت متولی اصلی صادرات و واردات كشور است و باتوجه به نیروی انسانی توانمندش می تواند در سایه برنامه ریزی منسجم و مبادرت به موقع به توسعه بیشتر از پیش امور در این بخش حیاتی كشور كمك شایان توجهی نماید؛ پس این سازمان مورد توجه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و از عملكرد مناسب آن حتما حمایت و پشتیبانی می كند.


منبع:

1398/10/25
16:42:37
5.0 / 5
4343
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه