رحمانی در حاشیه جلسه دولت:

خودروسازها افزایش قیمت نداشته اند

خودروسازها افزایش قیمت نداشته اند به گزارش نیو باكس وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه از بهمن سال قبل تا امروز خودروسازها هیچ افزایش قیمتی از نظر كارخانه نداشته اند، اظهار داشت: كمك های محدودی از سوی نظام بانكی به خودروسازها شده است.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به برنامه ریزی های وزارتخانه متبوعش جهت رونق تولید و راه اندازی كارگاه های تعطیل شده اظهار نمود: رونق تولید وجوه مختلفی دارد. ما سال جاری تابحال از نظر تولیدات داخلی بیش از اندازه برنامه ریزی شده، پیش رفته ایم.
وی اضافه كرد: مردم در جهت رونق تولید اقبال خوبی كردند و تا آنجایی كه اطلاع دارم واحدهای تولیدی زیادی به راه افتاده است و مشاركت خوبی داشته اند. ما انتظار داشتیم یك نهضت ساخت داخل شكل بگیرد كه این مهم در حال محقق شدن است.
رحمانی اظهار داشت: برنامه ما برای رونق تولید صرفا یك برنامه یكساله نیست بلكه ما نهضت ساخت داخل را تا سال۱۴۰۰ دنبال می نماییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تأمین نقدینگی برای واحدهای تولیدی، اظهار داشت: آماری كه در این حوزه بانك مركزی عرضه می دهد همانند سال قبل است ولی با عنایت به این كه احتیاج به نقدینگی به علت نوسانات ارزی بیشتر شده است تأمین این مسئله نسبت به گذشته كمتر است. اگر این مورد به خوبی محقق شود و برای واحدهای تولیدی نقدینگی لازم صورت بگیرد با رونق تولید بیشتری مواجه خواهیم بود.
وی در پاسخ به این سؤال كه با عنایت به افزایش تولید خودروسازان علت گرانی خودرو چیست، اظهار داشت: تأمین نقدینگی برای این شركت ها خیلی قابل توجه نبوده اما خودروسازها برنامه های متنوعی را اجرا كردند و بحث ساخت داخل را جدی گرفتند و بعضی از قطعاتی كه پیش از این از خارج كشور وارد می كردند را در داخل تأمین می كنند. این اقدام سبب می شود كه قیمت قطعات پایین تر تمام شود.
رحمانی تصریح كرد: كمك های محدودی هم از سوی نظام بانكی به خودروسازها صورت گرفته كه در افزایش تولیدشان موثر بوده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش قیمت خودرو، اظهار داشت: از بهمن سال قبل تا امروز خودروسازها هیچ افزایش قیمتی از نظر كارخانه نداشته اند بلكه برخی گرانی ها به علت نوسانات بازار بوده است. یكی از طریق های مقابله با افزایش قیمت خودرو بالا بردن سطح تولید است كه این مسئله از یكی، دو ماه قبل محق شده است.
وی اظهار نمود: تلاش ما و همه دست اندركاران این است كه تولید را از مقدار فعلی بیشتر نماییم چونكه ظرفیت ذاتی این اقدام را داریم ولی باید در بعضی جوانب تأمین شویم.
رحمانی در پاسخ به این سؤال كه آیا برنامه ای برای پیشگیری از التهابات بازار دارید؟ اظهار داشت: خودروسازها میزان تولیدشان را تنها برای سال جاری افزایش نداده اند بلكه برای كل سال آینده هم برنامه ریزی كرده اند. این شركت ها موظفند در مقاطع پایانی سال به علت افزایش سطح تقاضاها و پیشگیری از افزایش قیمت تمهیداتی را بیاندیشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سؤال كه آیا آماری از میزان خسارات وارد شده به واحدهای تولیدی در جریان سیل سیستان و بلوچستان دارید؟، اظهار داشت: هنوز خسارت ها جمع بندی نشده است ولی خوشبختانه از این نظر تابحال خسارات جدی نداشته ایم بلكه فقط برخی زیرساخت ها و ورودی شهرك های صنعتی صدمه دیده اند.
وی اضافه كرد: دولت و همینطور وزارت صنعت خویش را موظف می داند كه تمامی خسارت های وارد شده در سیل اخیر را جبران كند. همینطور صنایع كوچك و بزرگ كشور كمك های زیادی را برای سیل زدگان استان سیستان در نظر گرفته اند.
رحمانی اظهار داشت: روز گذشته شركت های استانهای اطراف سیستان همانند مس سرچشمه، اقلام مورد نیاز سیل زدگان را تأمین كردند. معادن هم هر امكانی كه در این حوزه دارند همچون تأمین ماشین آلات، تدارك دیده اند.

1398/10/27
15:48:28
5.0 / 5
4424
تگهای خبر: بازار , بانك , تجارت , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه