قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی خبر داد؛

تامین كالاهای اساسی ایام پایانی سال

تامین كالاهای اساسی ایام پایانی سال به گزارش نیو باكس قائم مقام وزیر صنعت، با اشاره به تدارك گسترده دولت برای تامین كالاهای اساسی ایام پایانی سال و فروردین 99 اظهار داشت: بازار در روزهای پایانی سال به لحاظ تامین كالاهای اساسی با هیچ مشكلی مواجه نمی گردد.به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی گفت: انبارهای كالاهای اساسی در سراسر كشور و خصوصاً استان تهران، مملو از كالا است و كالاهای اساسی به اندازه كافی ذخیره سازی شده است، به نحوی كه الان به جرأت می توان اظهار داشت كه ذخایر كالاهای اساسی كشور، بی نظیر است.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با تاكید بر اینكه هیچ زمانی كشور تا این اندازه از ذخایر كالاهایی بهره مند نبوده است، اضافه كرد: این ذخیره سازی در كشور بی سابقه است و به مدد همین ذخیره سازی، هیچ مشكلی در تامین و تنظیم بازار شب عید و ایام ماه مبارك رمضان وجود ندارد.
وی اشاره كرد: برای شب عید، دولت تدارك خوبی دیده است و از حیث تامین كالاهای اساسی از این ذخایر در كنار تولیداتی كه تولیدكنندگان كشور به بازار عرضه خواهند كرد، هیچ مشكلی وجود نداشته و بازار آرامی پیش روی مردم قرار دارد؛ این در شرایطی است كه پوشاك، كیف و كفش، شیرینی و شكلات در كنار خدماتی كه مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال است، با برگزاری فروش های فوق العاده و نمایشگاه های بهاره، در اختیار مصرف كنندگان قرار خواهند گرفت.
به گفته مدرس خیابانی، دولت با اتحادیه ها و انجمن های تولیدی در ارتباط با تامین و توزیع بموقع كالاها و خدمات مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال هماهنگی هایی را صورت داده و با شبكه های توزیع نیز در حوزه برگزاری نمایشگاه های بهاره، حراج های فصلی و فروش های فوق العاده، هماهنگی هایی به عمل آورده است؛ ضمن اینكه اصناف نیز در كنار فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار پای كار هستند؛ ضمن اینكه سایت های نمایشگاهی استانها نیز پای كار هستند و تامین و توزیع بموقع كالاها را انجام خواهند داد.
وی گفت: تشدید بازرسی ها و كنترل بازار نیز در كنار تامین و توزیع بموقع كالاها در روزهای پایانی سال صورت خواهد گرفت و جای هیچ گونه نگرانی در این ایام نیست. كماكان سامانه ۱۲۴ و اپلیكیشن سامانه قیمت نیز آمادگی پذیرش شكایات مردم را دارند.
مدرس خیابانی اظهار داشت: ده هزار شكایت واصل شده و كمتر از ۳۰۰ شكایت رسیدگی نشده باقی مانده است؛ این در حالیست كه امكانات خوبی در این اپلیكیشن دیده شده كه مردم می توانند با استفاده از آن، بهترین ناظران بر بازار باشند و تخلفات را گزارش دهند.
وی اضافه كرد: در ایام ابتدایی شروع به كار این اپلیكیشن، میزان رضایتمندی مردم از رسیدگی به شكایات كمتر از ۵۰ درصد بود، اما حالا رضایت مردم به بالای ۷۰ درصد رسیده و شكایات نیز بموقع مورد رسیدگی واقع می شود.
مدرس خیابانی افزود: با ذخیره سازی مطمئنی كه صورت گرفته، بازار ایام پایانی سال خوبی را سپری نماید؛ این در حالیست كه طرح های توسعه ای نیز تدارك دیده شده است و به لحاظ پدافند غیرعامل و تقویت ظرفیت ذخیره سازی، در استان تهران در حال برنامه ریزی هستیم كه بر این اساس، مخازن ذخیره روغن نیز توسعه یافته اند تا بتوان ذخایر روغن را نیز در كنار سایر كالاهای اساسی توسعه داد.
وی با اشاره به طرح ایجاد ۵۰ هزار تن مخازن ذخیره روغن، اظهار داشت: موجودی خیلی از انبارهای كشور در سطح بسیار بالایی است كه شبكه توزیع را به اندازه تمامی تقاضای اسفند و فروردین مردم در بازار، تامین خواهند كرد. این در حالیست كه هیچ مشكلی بابت تنظیم بازار شب عید و ایام ماه مبارك رمضان وجود ندارد.


منبع:

1398/11/08
09:10:16
5.0 / 5
4260
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه