ناظر گمركات استان هرمزگان اعلام كرد

دپوی ۱۹۴۱ خودرو در گمرك هرمزگان

دپوی ۱۹۴۱ خودرو در گمرك هرمزگان به گزارش نیو باكس ناظر گمركات استان هرمزگان از دپوی ۱۹۴۱ دستگاه خودرو در گمركات این استان اطلاع داد و خاطرنشان كرد: ما سبب دپو شدن خودرو ها در گمرك نیستیم و در این حوزه منتظر كسب مجوز ترخیص از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، ابوالفضل اكبرپور امروز در حاشیه بازدید از گمركات استان هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: ۱۲ هزار و ۲۶۱ دستگاه خودرو در گمرك موجود بود كه در نیمه دوم سال قبل با مصوبه هیات دولت ۷۱۵۳ دستگاه آن ترخیص شد.
وی افزود: از این تعداد ترخیص ۶۶۵۳ دستگاه خودرو های سواری بودند و مابقی آمبولانس بودند كه ترخیص شدند. حالا هم خودروهایی كه در گمرك مانده به علت تغییر شرایط ارزی و ممنوعیت ثبت سفارش خودرو است كه باید مجوز از مبادی مربوطه را داشته باشند تا گمرك آنها را ترخیص كند.
اكبرپور خاطرنشان كرد: ملاك ترخیص گمرك برای كالاها همچون خودرو، شرایط، مجوز و قوانین ترخیص روز است نه زمانی كه كالا وارد گمرك شده است. حالا هم ۱۹۴۱ دستگاه در گمركات استان هرمزگان مانده كه ۶۶۸ دستگاه در گمرك شهید رجایی، ۱۱۶۷ دستگاه در گمرك باهنر و ۱۰۶ دستگاه در گمرك لنگه مانده است كه باید مجوز ترخیص بگیرد و در این حوزه وزارت اقتصاد رایزنی كرده است اما باید مجوز نهایی صادر شود.
به گفته مدیركل گمرك شهید رجایی طی ۱۰ ماهه سال جاری یك میلیون و ۷۰۰ هزار تن كالای اساسی در بندر رجائی تخلیه شده كه ۱۷۷ هزار تن آن در گمرك باقیمانده كه مربوط به چند روز اخیر است و بزودی ترخیص می شود.
وی خاطرنشان كرد: در زمینه كالاهای اساسی دپو و رسوب كالا نداریم و كالاهای اساسی طی سه چهار روز، نهایتا یك هفته از گمرك ترخیص می شوند.
ناظر گمركات استان هرمزگان خاطرنشان كرد: حالا مقداری كالای گروه ۴ در گمرك مانده كه علت عدم ترخیص آن ممنوع الورود بودنشان است. تعدادی وارد كنندگان كالای گروه ۴ مجبور شدند اموالشان را مرجوع كنند و تعدادی دیگر از كالای گروه ۴ را سازمان اموال تملیكی باید تعیین تكلیف كند كه در این حوزه سخت گیری های خویش را دارد.
اكبرپور همینطور خاطرنشان كرد كه بیشتر از ۵۴ درصد از حجم تجارت خارجی كشور در استان هرمزگان صورت می گیرد. بر این اساس طی ۱۰ ماهه سال جاری صادرات از نظر توناژ سه برابر بیشتر از واردات شده است.
به گفته وی طی این مدت ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن كالا به ارزش ۲۷ میلیارد دلار صادر گردیده است. همینطور ۳۱ میلیون تن صادرات غیر نفتی به ارزش ۱۸ میلیارد دلار صورت گرفته كه از نظر ارزشی ۱۲۱ درصد رشد داشته است.
مدیركل گمرك شهید رجایی اظهار نمود: چین، هند، امارات، آلمان و ایتالیا مقاصد اصلی صادرات كالاهای ایرانی بوده است.
به گفته وی در ۱۰ ماهه سال جاری ۶۹۲۴ تن كالا به ارزش بیشتر از ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار وارد شده است كه یك میلیارد دلار نسبت به سال قبل كاهش دارد.
اكبرپور همینطور اعلام نمود: از اول سال تا كنون نزدیك به ۷۸ هزار تن گوشت، بیشتر از ۷۳۲ هزار تن برنج، ۶۱ هزار تن دانه های روغنی، ۷۳ هزار تن ذرت، ۳۴۶ هزار تن روغن، ۴۳۰۰ تن دارو، ۳۹۲ هزار تن قند و شكر، ۷۴۹ هزار تن كاغذ، ۴۳ هزار تن كنجاله سویا و ۴۲ هزار تن حبوبات وارد كشور شده است.
منبع:

1398/11/15
23:25:37
5.0 / 5
4242
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه