در گفت وگو با نیو باكس اعلام شد

وضعیت سوخت كارخانه های سیمان در زمستان

وضعیت سوخت كارخانه های سیمان در زمستان به گزارش نیو باكس عضو انجمن صنفی كارفرمایان سیمان به دنبال مشكلات گازرسانی به صنایع در فصل زمستان اعلام نمود: در زمستان با افزایش مصرف گاز، برای پیشگیری از ایجاد اختلال در گازرسانی منازل، كارخانه سیمان آبیك برخی كوره های خویش را خاموش می كند. تنها تعداد كمی از كارخانه های سیمان آن هم با مجوز وزارت صنعت از مازوت استفاده می نمایند.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، در یك ماه اخیر مصرف گاز در كشور ركورد زده و به ۶۰۰ میلیون متر مكعب در روز رسیده است. این مورد روند گازرسانی به نیروگاه ها و صنایع را گرفتار مشكل كرده است. در این شرایط به قول رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، كارخانه های سیمان در زمان اوج مصرف گاز برای تأمین سوخت خود گرفتار مشكل می شوند. هر سال در مقاطعی كه مصرف گاز خانگی افزوده می شود، گاز برخی از واحدهای تولیدی كه عموما شامل كارخانه های سیمان هستند، قطع یا محدود می شود؛ ازاین رو این واحدها هم از سوخت جایگزین یعنی گازوئیل یا مازوت استفاده می نمایند.
در این رابطه علی اصغر گرشاسبی، مدیرعامل كارخانه سیمان آبیك و عضو انجمن صنفی كارفرمایان سیمان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در طول هر سال در فصل تابستان به علت مصرف بالای برق و در زمستان به علت مصرف بالای گاز به جهت انكه گازرسانی و برق رسانی به منازل مبتلا به اختلال نشود، برخی كوره های خویش را خاموش می نماییم.
وی ادامه داد: فقط تعداد محدودی كارخانه سیمان در این فصل برای جبران سوخت مورد نیاز خود از گازوئیل یا مازوت استفاده می نمایند كه آنها هم با مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت این كار را انجام می دهند.
گرشاسبی در ارتباط با آلایندگی كارخانه های سیمان اظهار داشت: ابتدا باید این مورد را در نظر داشته باشیم كه ذات این صنعت از خاك است؛ با این وجود در دهه اخیر صنعت سیمان شاهد موفقیت های قابل ملاحظه ای در حفاظت از محیط زیست بوده است. آنچه امروزه تحت عنوان آلایندگی صنعت سیمان مطرح می شود بیشتر معطوف به گرد و غبار است.
این عضو انجمن صنفی كارفرمایاین سیمان با بیان این كه تمام خروجی های صنایع سیمانی مجهز به دستگاه آنلاین اندازه گیری هستند، تصریح كرد: تجهیزات نصب شده در خروجی های این صنعت، میزان آلایندگی ها و گرد و غبار را به صورت آنلاین به سازمان ملی استاندارد ایران مخابره می كند. بعد از كنترل و پایش اطلاعات در صورتیكه مشكلی ایجاد شود یا از سطح آلایندگی از حد مجاز افزایش یابد، سازمان های مربوطه بر مبنای قوانین رفتار می كنند.1398/11/24
19:41:01
5.0 / 5
4135
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه