ممنوعیت استفاده از كالاهای خارجی

ممنوعیت استفاده از كالاهای خارجی به گزارش نیو باكس وزیر صنعت، معدن و تجارت تاكید نمود: مصوبه ممنوعیت استفاده از كالاهای خارجی در دستگاه های دولتی لازم الاجرا بوده و نهادهای نظارتی نیز بر این مسئله نظارت خواهند داشت.


محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره مصوبه هیات دولت مبنی بر ممنوعیت استفاده از كالاهای خارجی كه مشابه داخلی دارد، اظهارداشت: طرحی را دولت به تصویب رساند كه دولت، دستگاه های دولتی و پیمانكاران وابسته به دولت كالاهایی كه مشابه تولید داخلی دارد، از خارج خرید نكنند.
وی افزود: در سال ۹۵ نیز فهرستی تهیه شد و ۱۱۴ قلم از این كالاها به این فهرست اضافه شد و كل كالاهای این لیست برای استفاده در دستگاه های دولتی ممنوع است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تاكید كرد: این مصوبه دولت لازم الاجراست و باید رعایت شود و اگر این چنین نشد، دستگاه های نظارتی اقدام خواهند كرد.
نعمت زاده همچنین در مورد خودروی داخلی نیز گفت: فروش خودروهای داخلی مشكلی ندارد و تقاضا نیز وجود دارد، اما در كنار آن نیز تقاضاهایی برای واردات خودروهای خارجی هم داریم كه طرحی را به دولت پیشنهاد دادیم كه اگر تصویب شود، قیمت ها در داخل نیز تعدیل پیدا می كند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص حضورش در كابینه دوازدهم گفت: انشاءالله در كابینه آینده نخواهم بود، اما خدمتگذاری وظیفه ما است.
 

1396/05/05
13:44:08
5.0 / 5
5458
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه