شركت های اروپایی سفرهای كاری را محدود كردند

شركت های اروپایی سفرهای كاری را محدود كردند نیو باكس: بزرگترین شركتهای اروپایی با گسترش شیوع ویروس كرونا، ممنوعیت یا محدودیت سفر كاری برای صدها هزار كارمند خودرا شروع كردند.به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، نستله كه بزرگترین شركت غذایی جهان است، از همه ۲۹۱ هزار كارمند خود خواست تا اواسط مارس برای امور كاری به سفرهای بین المللی نروند. یك سخنگوی این شركت اظهار داشت: در صورت امكان روشهای دیگر ارتباطی باید جایگزین سفر داخلی شود.

سخنگوی شركت اورآل هم اعلام نمود سفرهای كاری بعنوان یك اقدام احتیاطی تا اختتام مارس معلق شده اند.

شركت كالاهای مصرفی "یونی لور" اعلام نمود سفر كاری به شمال اروپا و سایر كشورهایی كه با شیوع اپیدمی كرونا روبرو شده اند را محدود كرده است و تنها سفرهای كاری ضروری انجام می گیرد.

شركتهای نستله، اورآل و "یونی لور" مجموعا حدود ۵۳۲ هزار كارمند در سراسر جهان دارند.

بانك ایتالیایی یونی كردیت و گروه فناوری هلندی پروسوس هم بمنظور كاهش ریسك ابتلای كارمندانش به ویروس كرونا، ممنوعیت سفرهای كاری را به اجرا گذاشته اند. شركت زراعی آمریكایی كارگیل هم سفرهای كاری غیرضروری را ممنوع كرد.

اگر شركتهای بیشتری به محدودیت سفر مبادرت كنند، صنعت هواپیمایی كه حالا با افت تقاضای سفرهای باری و مسافری در آسیا روبروست، تحت فشار بیشتری قرار خواهد گرفت.

ایرلاینهای اروپایی بزرگ برای كاهش هزینه ها اقداماتی را اتخاذ نموده اند. لوفتهانزا و ایرفرانس-كی ال ام هفته جاری اعلام نمودند به كارمندانشان مرخصی بدون حقوق را پیشنهاد كرده اند و روند استخدام را متوقف یا كاهش داده اند.

در حالی كه محدودیتهای سفر متداول شده، نشانه چندانی از این كه شركتهای اروپایی به شكل گسترده كارمندانشان را به كار از منزل تشویق می كنند وجود ندارد.

كارمندان شركت شورون در دفتر لندن كه به ۳۰۰ نفر می رسند از روز سه شنبه بعد از اینكه یكی از كارمندان علائمی شبیه آنفولانزا داشت و تست مبتلاشدن به كرونا داد، از خانه وظایف كاری خودرا انجام می دهند. اما بانك های جهانی بزرگ مانند اچ اس بی سی و باركلیز به سی ان ان بیزنس گفتند: همگی كارمندانشان همچنان در محل كار خود حاضر می شوند.

یونی كردیت كارمندانی كه محل زندگیشان در مناطق پرریسك است تشویق نموده است تا حد امكان دوركاری داشته باشند.

بر اساس گزارش سی ان ان بیزنس، بمنظور محدود كردن تماس اجتماعی و كاهش شیوع ویروس كرونا، میلیونها كارمند در آسیا از زمان شیوع ویروس كرونا در چین هفته هاست از خانه وظایف كاری خودرا انجام می دهند.
1398/12/09
23:16:54
5.0 / 5
4040
تگهای خبر: بانك , سفر , شركت , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه