معاون سازمان مالیاتی به نیو باكس اعلام كرد

جزئیات تسهیلات مالیاتی برای مؤدیان لطمه دیده از كرونا

جزئیات تسهیلات مالیاتی برای مؤدیان لطمه دیده از كرونا نیو باكس: معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با بیان اینكه بسته پیشنهادی برای پشتیبانی از افراد لطمه دیده از شیوع ویروس كرونا درنظر گرفته ایم كه مستلزم تصویب ستاد هماهنگی قوا است، توضیحاتی درباره جزئیات این بسته حمایتی ارائه نمود.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، از نخستین روز اسفند با بیان خبر رسمی ورود ویروس كرونا به كشور تاكنون، روند شیوع ابن ویروس صعودی بوده است؛ به شكلی كه با دستور رئیس جمهور هر یك از دستگاه های اجرایی بمنظور جلوگیری از شیوع كرونا ملزم به اتخاذ تمهیدات و تصمیماتی در امتداد رسیدن به این هدف شدند.
از آنجائیكه حضور در مكان های عمومی، قرار گرفتن در معرض عطسه ها و سرفه های یك مبتلا و دست دادن با دیگران همچون راه هایی است كه افراد به این ویروس مبتلا می شوند، مسئولان كاهش حضور افراد در اماكن عمومی را مورد توجه قرار دادند.
با كاهش حضور مردم در اماكن عمومی، تعطیلی مشاغل دولتی، اعمال دوركاری و... كرونا نه تنها سلامت جسم و روان انسان ها را تحت تاثیر قرار دارد، بلكه به جان بدنه اقتصادی كشور افتاد و سبب شد خیلی از مشاغل همچون آژانس داران، هتل داران، رستوران ها، مراكز تفریحی و ورزشی به خصوص كسب وكارهای خرد و غیره لطمه ببیند یا تحت فشار مالی و درآمدی قرار بگیرد.
این امر سبب شد دولت ستادی اقتصادی تشكیل دهد كه در آن به بررسی و رفع مشكلات اقتصادی به وجود آمده برای كسب و كارها بعد از این ویروس بپردازد. بهمین منظور، جلساتی در شورای عالی هماهنگی اقتصادی، شورای عالی پول و اعتبار با این هدف انجام شد كه از مهم ترین تصمیمات اتخاذ شده در این جلسات این بود كه پرداخت اقساط تسهیلات سه ماهه پیش رو صاحبان كسب و كارهایی كه بر اثر شیوع این ویروس از لحاظ درآمدی لطمه دیدند، همین طور تسهیلات قرض الحسنه تمام اشخاص بدون درنظر گرفتن جریمه ای به انتها دوره بازپرداخت، منتقل شد.
علاوه براین، هر یك از بخش های اقتصادی همچون بخش خصوصی پیشنهادهایی برای پشتیبانی از كسب وكارهای لطمه دیده مطرح نمودند كه تسهیلات مالیاتی، تخفیف مالیاتی، معافیت مالیاتی و ایجاد تغییراتی در روند ستاندن مالیات بر ارزش افزوده همچون پیشنهادهایی است كه در بخش حمایت مالیاتی از این افراد عنوان شد.
در این زمینه معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور توضیحاتی را به ایسنا ارائه كرد.
محمد مسیحی با اشاره به اینكه سازمان امور مالیاتی كشور باتوجه به شیوع بیماری كرونا و درجهت تكریم مؤدیان مالیاتی اقداماتی انجام داد، اظهار نمود: در وهله اول نسبت به لغو جلسات هیات های حل اختلاف مالیاتی اقدام نمود و سپس مهلت برخورداری از بخشودگی جرایم را تا اختتام خردادماه سال ۱۳۹۹ تمدید كرد. همین طور این سازمان بسته حمایتی دراین زمینه پیشنهاد داده كه مستلزم تصویب ستاد هماهنگی قوا است.
بسته پیشنهادی سازمان مالیاتی برای پشتیبانی از كسب كارها شامل چه مواردی است؟
ایشان سپس در پاسخ به اینكه میزان تخفیف مالیاتی در نظرگرفته شده برای عملكرد سال ۱۳۹۸ چقدر است؟ بیان كرد: تسهیلات دیده شده بیشتر در چارچوب تمدید مهلت پرداخت ها، تعویق برگزاری هیات های حل اختلاف مالیاتی و تمدید برخورداری از بخشودگی جرایم است.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی درباره جزئیات بسته پیشنهادی این سازمان برای پشتیبانی از كسب وكارهای لطمه دیده از كرونا، توضیح داد: در بسته پیشنهادی امكان دریافت گواهی برای صاحبان مشمول برای ستاندن مفاصا حساب مالیاتی به مدت سه ماه، امكان تقسیط مجدد برای مؤدیانی كه مهلت قانونی آنها طی شده و همین طور لغو انجام عملیات اجرایی درنظر گرفته شده كه همه این موارد مستلزم تصویب شورای عالی هماهنگی قوا است.
اعمال نظر مثبت در تشخیص مالیات مؤدیان لطمه دیده از كرونا
این مقام مسئول درباره اینكه آیا مقرر است تغییراتی در روند ستاندن مالیات بر ارزش افزوده اعمال شود؟ اظهار داشت: خیر، قرار نیست در روند اجرایی مالیات بر ارزش افزوده تغییری اتفاق بیفتد و برای نحوه پرداخت و تقسیط بدهی آنها حداكثر مهلت قانونی تعیین می شود.
مسیحی درانتها اعلام نمود كه اعمال معافیت مالیاتی مستلزم تصویب این مساله توسط مراجع ذی صلاح است. باتوجه به شرایط پیش آمده در تشخیص مالیات آن دسته از مؤدیانی كه گرفتار خسارت شده اند با نظر مثبت اعمال می شود.
منبع:

1398/12/14
22:28:25
5.0 / 5
3533
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه