اقدامات شركت های بزرگ معدنی در مقابله با كرونا

اقدامات شركت های بزرگ معدنی در مقابله با كرونا به گزارش نیو باكس از آنجایی كه بنا به قول مسؤلان بهداشتی و درمانی كشور، معادن و صنایع معدنی همچون مكان های در خطر مبتلا شدن به ویروس كرونا هستند؛ شركت های بزرگ معدنی در این حوزه كارگروه ها و جلساتی تشكیل داده تا با اقدامات لازم از شیوع این ویروس جلوگیری نمایند.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، با عنایت به شیوع سریع ویروس كرونا و اینكه معادن و صنایع معدنی بیشتر در معرض خطر هستند شركت های بزرگ معدنی همچون شركت معدنی و صنعتی گل گهر، شركت های فولاد خوزستان و فولاد مباركه اصفهان و همینطور ذوب آهن اصفهان با برگزاری جلسات مستمر كمیته مقابله با ویروس كرونا در شركت معدنی ضمن به كارگیری تمام توان موجود در مقابله با این ویروس و حفظ سلامت پرسنل خود شرایط را در معادن خود كاملا در دست كنترل گرفته و اطمینان می دهند كه مورد مشكوكی در اینباره وجود نداشته باشد.
براین اساس بعضی از اقدامات پیشگیرانه كمیته مقابله با ویروس كرونا در شركت معدنی و صنعتی گل گهر، لغو مأموریت های خارج از استان، پایش مامورین بازگشتی از مناطق با شیوع بالا و اتباع خارجی مستقر در مجتمع، لغو ورود بازدیدكنندگان، لغو كلیه دوره های آموزشی، سمینارها و همایش ها و حضور در نمایشگاه ها، بازرسی و سركشی مداوم و روزانه بازرسان بهداشت محیط از كمپ های كارگری، كاهش ۵۰ درصدی نیروهای ستادی و اداری، تعطیلی رستوران ها و توزیع غذای بیرون بر صرفا برای نیروهای شیفتی با رعایت كلیه نكات بهداشتی شامل حفاظت بهداشت غذایی و فردی و سرو در ظروف یكبار مصرف آلومینیومی، توزیع گسترده لوازم حفاظت فردی شامل ماسك، دستكش و مواد ضد عفونی دست بین پرسنل با مواجه بالا و خریداری ۴۰۰ لیتر ماده ضدعفونی كننده سطوح برای استفاده در مجتمع و دفاتر، كاهش فعالیت نیروهای پروژه ای، كاهش ساعت كار پرسنل به صورت ۷ الی ۱۳: ۴۵ و بسیاری دیگر از اقدامات را شامل می شود.
شركت های فولاد خوزستان و فولاد مباركه هم به دنبال دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تاكید رئیس سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) وارد میدان مبارزه با ویروس كرونا شدند.
شركت فولاد خوزستان در اقدامی فوری، علاوه براین كه ۱۰۰ هزار ماسك به ستاد بحران استانداری خوزستان اهدا كرده است، بزودی خط تولید روزانه ۴۰۰۰ ماسك را در خرمشهر افتتاح خواهد نمود.
از جانب دیگر شركت فولاد مباركه اصفهان هم تابحال مبلغ یك میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشكی اصفهان به صورت نقدی پرداخت كرده است. همینطور در شهرستان مباركه هم با خرید موادشوینده و ضدعفونی كننده و تحویل به آموزش و پرورش و بهزیستی شهرستان، اقدامات حمایتگرانه خویش را انجام داده است.
ذوب آهن اصفهان هم از آغاز طرح مبحث انتشار كرونا در كشور، با تشكیل ستادبحران اقدامات موثر و گسترده ای را شروع كرد. در این ستاد بحران معاونان مدیرعامل شركت، بیمارستان شهید مطهری، خدمات و امور اجتماعی، روابط عمومی، بازرسی، حراست و امور شهری و پسماند عضویت داشته و كلیه فعالیت ها بر مبنای مصوبات آن انجام شده است.
مدیریت خدمات شهری و امور پسماند ذوب آهن، گندزدایی و ضد عفونی ناوگان حمل و نقل عمومی شركت، ساختمان های اداری، رختكن های كارگاهی و سرویس های بهداشتی، آسانسورهای ساختمان های شركت، ساختمان های سایر ارگان های مستقر در كارخانه، سمپاشی و ضد عفونی محیط و تأمین و پخش مواد شوینده (مایع صابون، الكل، وایتكس، جوهر نمك و... ) برای نظافت ساختمان مدیریت هایی را جهت كنترل ویروس كرونا انجام داده است.1398/12/18
14:11:40
5.0 / 5
3747
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه