معاون وزیر صنعت اعلام كرد:

در هیچ نقطه ای از كشور كمبود كالاهای اساسی وجود ندارد

در هیچ نقطه ای از كشور كمبود كالاهای اساسی وجود ندارد به گزارش نیو باكس معاون وزیر صنعت اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار كشور در مصوبه ای با حذف همه تشریفات واردات اقلام بهداشتی در رابطه با كرونا، آنرا صرفاً محدود به تاییدیه فنی وزارت بهداشت و درمان كرده است.


به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در جلسه ستاد مقابله با كرونا در حوزه صنعت، معدن و تجارت كه با حضور اعضای كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار كشور در مصوبه ای با حذف همه تشریفات واردات اقلام بهداشتی در رابطه با كرونا، آنرا صرفاً محدود به تاییدیه فنی وزارت بهداشت و درمان كرده است.
وی اضافه كرد: وزارت صمت فهرستی از ۱۷ شركت توانمند برای واردات محصولات و ملزومات بهداشتی مورد نیاز این روزها تهیه و به وزارت بهداشت و درمان عرضه كرده است.
این مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار خاطرنشان كرد: با این وجود و در اطلاعیه ای جداگانه از همه شركت ها، واحدهای تولیدی و تامینی اقلام بهداشتی و ضدعفونی كننده در سطح كشور دعوت كردیم تا برای واردات مواد اولیه و اقلام كالایی مورد احتیاج به معاونت بازرگانی داخلی این وزارتخانه و سازمان غذا دارو رجوع كنند و هیچ گونه محدودیتی در پذیرش آنها وجود ندارد.
قبادی تصریح كرد: موارد درخواستی شركتها در سریع ترین زمان ممكن مورد رسیدگی قرار گرفته و شرایط برای واردات كالای مورد نظر فراهم می آید.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت اظهار داشت: تمامی مقتضیات واردات تجهیزات و ملزومات پزشكی شامل تأمین ارز و ثبت سفارش با وزارت بهداشت بوده و منوط به تهیه فنی آنها است.
قبادی اضافه كرد: با عنایت به محدودیت تولید در ماسك، ستاد تنظیم بازار كشور در اقدامی پیشگیرانه بیستم بهمن ماه، مصوبه ممنوعیت صادرات این كالا را صادر و ابلاغ نموده است و در مجموع برای پیشبرد اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در این روزها، تمامی درخواست های این وزارتخانه را عیناً در ستاد تنظیم بازار كشور به تصویب رسانده ایم.
وی اعلام نمود: خوشبختانه در هیچ نقطه ای از كشور كمبود كالاهای اساسی نداریم و با عنایت به تمهیدات اتخاذ شده برای ایام پایانی سال و آمادگی موجود برای تأمین بازار در این روزها، در بخش كالاهای شوینده هم در تولید، هم در لجستیك و هم در عرضه هیچ مشكلی در بازار وجود ندارد.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت افزود: برای بهره گیری از ظرفیت های بخش اصناف در تولید اقلامی چون ماسك وارد مذاكره شده و باوجود پیگیری های مكرر و اعلام آمادگی كامل اصناف برای تولید این كالا، هنوز تاییدیه بهداشتی لازم از جانب وزارت بهداشت در این خصوص صادر نشده است و این در شرایطی است كه فعال سازی این ظرفیت بزرگ، حتی می تواند تا 2 میلیون عدد ماسك در روز را تأمین كند و ما همچنان منتظر تاییدیه وزارت بهداشت و درمان هستیم.

1398/12/22
15:46:40
5.0 / 5
3289
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه