رئیس پژوهشگاه اقتصاد كشاورزی مطرح كرد:

كمبود شدید موادغذایی دنیا در پساكرونا

كمبود شدید موادغذایی دنیا در پساكرونا به گزارش نیو باكس رئیس مؤسسه پژوهش های اقتصاد كشاورزی وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: در دوران پساكرونا، كشورها با كمبود مواد غذایی مواجه می شوند و این پتانسیل را به وجود می آورد كه صادرات را افزایش دهیم.به گزارش نیو باکس به نقل از مؤسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی، علی کیانی راد با اشاره به راهکارهای موجود برای توسعه صادرات در دوران پساکرونا اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا باعث شده که خیلی از کشورهای دنیا، صادرات و واردات محصولات غذایی را به شدت محدود کنند؛ اما بنظر می رسد ایران موقعیت خوبی دراین زمینه دارد تا بتواند صادرات محصولات کشاورزی و غذایی را توسعه دهد.
وی افزود: در دوران پساکرونا، کشورها با کمبود مواد غذایی مواجه می شوند و این پتانسیلی را برای ما به وجود می آورد که بتوانیم صادرات خودرا افزایش دهیم.
این مقام مسئول افزود: به احتمال زیاد در دوران پساکرونا، تقاضا برای محصولات تبدیلی و فرآوری شده، افزایش خواهد یافت نه برای محصولات تازه؛ بدین سبب وقت آن است که صنایع تبدیلی خودرا گسترش دهیم.
رئیس مؤسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد: حضور در بازارهای جهانی در چنین شرایطی، نیازمند گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی است و یکی از برنامه های جهش تولید نیز گسترش و توسعه این صنایع است. به عبارت دیگر ما باید این قابلیت را داشته باشیم که تولیدات گلخانه ای و باغی را فوراً در صنایع تبدیلی و تکمیلی ببریم و سپس آنها را صادر نماییم.


منبع:

1399/02/06
14:16:48
5.0 / 5
2770
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , توسعه , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه