جهانگیری در پاسخ به نامه خوانساری خواستار شد؛

رسیدگی به پیشنهادهای مالیاتی اتاق تهران در دولت

رسیدگی به پیشنهادهای مالیاتی اتاق تهران در دولت نیو باكس: معاون اول رییس‎ جمهور در پاسخ به نامه رئیس اتاق تهران كه در آن راهكارهایی برای ادامه حیات بنگاه های اقتصادی در دوره كرونا پیشنهاد شده بود، از وزیر اقتصاد نسبت به حل موارد درخواست شد.


به گزارش نیو باکس به نقل از اتاق تهران، مسعود خوانساری، اخیرا در نامه ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، شش راهکار در رابطه با حمایت مالیاتی از بنگاه های اقتصادی پیشنهاد کرد؛ بنگاه هایی که طی دست کم دو ماه اخیر کسب وکارشان به دنبال شیوع کرونا و سیاست های پیشگیری، مختل شده است.
رئیس اتاق تهران در این نامه، از معاون اول رئیس جمهور خواسته بود تا عملیات وصول و اجرای مالیات از بنگاه های صدمه دیده به صورت موقت در شش ماهه نخست سالجاری متوقف شود. این نامه توسط معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که «مساله مهمی است، جهت بررسی، اقدام لازم و اعلام نتیجه» به فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی ارجاع شده است.
هم چنین رونوشتی از این نامه برای سعید شیرکوند، معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور ارسال شده است. اسحاق جهانگیری در این رونوشت از معاون خود خواسته این مسئله را «پیگیری و به حل موارد درخواستی کمک نماید.»
در نامه مسعود خوانساری به اسحاق جهانگیری، شش راهکار برای تسهیل مالیاتی بنگاه های اقتصادی در شرایط کنونی، به شرح زیر پیشنهاد شده بود:
۱- مواعد مقرر در مواد (۱۰۰) و (۱۱۰) قانون مالیات های مستقیم، مبحث تسلیم اظهارنامه های مالیاتی مودیان حقیقی و حقوقی، همینطور گزارشات مبحث مواد (۱۶۹ مکرر) و (۲۷۲) قانون مذکور و اظهارنامه مالیاتی مبحث ماده (۲۱) قانون مالیات بر ارزش افزوده، در سال ۱۳۹۹ به مدت ۳ ماه تمدید شود.
۲- متناسب با تمدید درخواستی در بند یک نامه حاضر، مواعد موضوعه رسیدگی مالیاتی قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده، حسب مورد به مدت ۳ ماه تمدید شود.
۳- سررسید و مهلت مقرر در بخشنامه اخیر سازمان امور مالیاتی، مبحث نحوه بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش تا آخر شهریورماه سال ۱۳۹۹ تمدید شود.
۴- عملیات وصول و اجرا مالیات موقتاً در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹ متوقف شود.
۵- سررسید پرداخت اقساط بدهی قطعی مالیاتی مودیان در سال ۱۳۹۹ به مدت ۳ ماه تمدید شود.
۶- مقررات مربوط به تعیین خسارت بنگاه های اقتصادی جهت برخورداری از تسهیلات ماده ۱۶۵ قانون مالیات های مستقیم، با رعایت مواد ۱، ۲، ۳ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، تدوین و تصویب شود.


منبع:

1399/02/06
23:27:42
5.0 / 5
3479
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه