تصویب 31 میلیون و 500 هزار دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی

تصویب 31 میلیون و 500 هزار دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی نیو باكس: اراك - ایرنا - مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان مركزی اظهار داشت: 31 میلیون و 500 هزار دلار سرمایه گذاری خارجی امسال در این استان مصوب شد.


حسن میرزاخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: این سرمایه گذاری برای فعالیت و حضور هشت شركت خارجی در طرح های مختلف صنعتی و خدماتی استان مركزی مصوب شده و تابحال 18 میلیون و 500 هزار دلار این سرمایه ها توسط این شركت ها به استان وارد شده است.
وی ادامه داد: این سرمایه گذاری ها درزمینه های تولید عایق رطوبتی، تولید نیروگاه سیكل تركیبی با ظرفیت تولید یك هزار و 200 مگاوات، تولید قالب های صنعتی، صنایع شیمیایی، فرآورده های نفتی، لاستیك، پلاستیك و تولید كربنات كلسیم در شهرستان های اراك و ساوه انجام شده است.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان مركزی اظهار داشت: سرمایه گذاری در زمینه تولید مواد افزودنی مورد نیاز در صنایع فولاد، ساختمانی و ریخته گری، تولید انواع سیلندر های هیدرولیك، پنوماتیك و پاورپك های الكترونیكی در بازار صنایع فولاد سازی، ماشین آلات راه سازی، تولید انواع درپوش های لاستیكی برای آنتی بیوتیك ها و سرم ها و تولید شمش فولاد هم از دیگر طرح های مصوب سرمایه گذاری خارجی در این استان امسال است.
میرزاخانی اظهار داشت: سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها علاوه بر درآمدهای اقتصادی حدود یك هزار و 47 شغل جدید برای استان مركزی به همراه دارد.
استان مركزی با یك میلیون و 429هزار نفر جمعیت در قلب ایران قرار دارد و در حوزه صنعتی بعنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی و چهارمین قطب صنعت كشور و در كشاورزی در زمره 10 استان مطرح ایران شهرت دارد.
این استان با مساحتی معادل 29 هزار و 127 كیلومترمربع، هشت و یك دهم درصد از مساحت كل كشور را در برگرفته است.
استان مركزی از شمال به استان های تهران و قزوین، از غرب به استان همدان، از جنوب به استان اصفهان و لرستان و از شرق به استان های قم و اصفهان محدود است.
این استان با موقعیت­های ممتاز جغرافیایی، نیروی انسانی متخصص، قرار گرفتن در مسیر ارتباطی شمال به جنوب و غرب به شرق، عبور خطوط انرژی (نفت، گاز و برق)، استقرار مراكز صنعتی و دانشگاهی، مفاخر برجسته و مذهبی و علمی، اراضی مستعد كشاورزی و مراتع، ذخایر معدنی، نزدیكی به قطب­های صنعتی و بازار مصرف از توانمندی­های اقتصادی مناسب برای سرمایه گذاری برخوردار باشد.
اصالت تاریخی، وسعت منابع مادی، انسانی و توانمندی های تولیدی و سرمایه گذاری به خصوص در بخش صنعت، سبب شده است استان مركزی از ابتدای فرآیند جذب سرمایه گذاری خارجی در كشور (از تصویب قانون جلب و حمایت سرمایه های خارجی 1334) همواره یكی از مقاصد جذب سرمایه گذاران خارجی باشد.
1955/6013/خبرنگار: مهدی عظیمی***انتشاردهنده: مژگان حیدری


1396/11/04
15:25:12
5.0 / 5
4991
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه