در نظرسنجی كیتكونیوز پیش بینی شد

تجدیدقوای طلا برای شكستن قیمت بالاتر

تجدیدقوای طلا برای شكستن قیمت بالاتر نیو باكس: در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز، اكثریت هر دو گروه كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران پیش بینی كردند كه طلا در هفته جاری روند افزایشی خواهد داشت.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، معامله گران و تحلیلگرانی که در نظرسنجی وال استریت کیتکونیوز شرکت کردند، به روند تسهیل سیاست پولی که با هدف تعدیل تبعات سنگین شیوع پاندمی ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی ادامه دارد و همین طور افزایش تنشها میان آمریکا و چین همچون دلیلهای خوش بینی خود به افزایش قیمت طلا اشاره کردند.

دولت ترامپ قبل از این چین را به سبب عملکردش در شیوع پاندمی ویروس کرونا هدف قرار داده بود. حالا خبر پیشنهاد پکن برای وضع قوانین امنیت ملی مربوط به هنگ کنگ که به معنای آغاز فعالیت آژانسهای اطلاعاتی سرزمین اصلی چین در این منطقه است، واکنش آمریکا را به دنبال داشته است.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در "گروه پرایس فیوچرز" در این زمینه اظهار داشت: علاوه بر نرخهای بهره اندک و تدابیر محرک مالی پشتیبانی کننده از اقتصاد، تنشهای فزاینده میان آمریکا و چین ممکنست طلا را در راه شکستن قیمتهای بالاتر نگه دارد.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت برای هفته جاری، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۰ نفر معادل ۵۹ درصد به افزایش قیمت طلا و پنج نفر معادل ۲۹ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و دو نفر معادل ۱۲ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۱۸۰۹ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۱۰۳۸ نفر معادل ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۴۶۷ نفر معادل ۲۶ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند و ۳۰۴ نفر معادل ۱۷ درصد نظر خنثی داشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته بیشتر کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند. بهای معاملات آتی هر اونس طلا در بازار نیویورک روز جمعه ۱۳ دلار و ۶۰ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۷۳۵ دلار و ۵۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته ۱.۲ درصد کاهش قیمت نشان داد.

قیمت طلا بعد از ریزشی که روز پنج شنبه داشت، در معاملات روز جمعه بهبود پیدا کرد. شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ اظهار نمود که فعالان بازار همچنان به خرید طلا در قیمتهای پایینتر ادامه می دهند. وی یکی از ناظران بازار است که معتقد می باشد قیمت طلا از تجدید تنشهای میان آمریکا و چین پشتیبانی خواهد شد.

باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در شرکت "آر جی او فیوچرز" که روند قیمت طلا را افزایشی پیش بینی نمود، به کیتکونیوز اظهار داشت: این فلز باارزش قویتر خواهد شد. اقتصاد بعد از قرنطینه مقابله کووید ۱۹ به تدریج در حال بازگشایی است و خوش بینی بیشتری نسبت به رشد اقتصادی آتی به وجود آمده است. با این وجود دولتها و بانک های مرکزی سراسر جهان مقادیر عظیمی نقدینگی به اقتصاد وارد کرده اند که از بالا ماندن قیمت طلا حمایت خواهدنمود. وی اظهار داشت: تمام نقدینگی که برای رفع نگرانیهای مربوط به توقف فعالیت اقتصادی در دوران شیوع ویروس کرونا وارد اقتصاد شده است، از قیمت طلا و نقره پشتیبانی می کند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در "گروه لاسال فیوچرز" باتوجه به این که قیمت طلا هفته گذشته در بالای میانگین قیمت ۱۰ روزه و میانگین قیمت ۲۰ روزه مانده است، روند افزایشی طلا را برای هفته جاری پیش بینی نمود.

اما آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی احتمال عقب نشینی طلا در هفته جاری قبل از صعود مجدد این فلز باارزش را بیان نمود. وی به کیتکونیوز اظهار داشت: با گشایش کل اقتصاد آمریکا، در ابتدا خوش بینی در بازار سهام وجود خواهد داشت که ممکنست موجب عقب نشین طلا شود. اما به سبب سیاستهای پولی که از طرف بانک های مرکزی بزرگ جهان دنبال می شود، فضا برای روند صعودی طلا فوق العاده مثبت است.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA درباره روند قیمت طلا نظر خنثی داشت و اظهار نمود طلا همچنان مشغول هضم رشد اخیر قیمت است.

منبع:

1399/03/03
22:11:46
5.0 / 5
2593
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه