افزایش ۵ و چهار دهم درصدی سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی

افزایش ۵ و چهار دهم درصدی سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی به گزارش نیو باكس جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه در دو ماهه اول سال جاری حجم كل سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی ۵.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در دو ماهه اول سال جاری تعداد ۱۸ طرح سرمایه گذاری خارجی صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی مصوب شده که نسبت به تصویب ۱۴ طرح در مدت مشابه سال قبل ۲۸.۶ درصد افزایش داشته است.
همینطور مجموع سرمایه گذاری این طرح ها در دو ماهه سال جاری معادل ۴۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۴ درصد رشد داشته است، چونکه رقم سرمایه گذاری در ۱۴ طرح صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی طی دو ماهه اول سال قبل معادل ۳۹۵ میلیون و ۹۰۰ دلار بوده است.
پیشتر هم آمار سرمایه گذاری های خارجی مصوب تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در فروردین ماه منتشر شده بود که بر مبنای آن در فروردین ماه سال جاری سیستان و بلوچستان بیشتر از ۷۰ درصد حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب را به خود اختصاص داده و ۷۶ درصد سرمایه گذاری ها هم از جانب آلمان انجام شده است.
همینطور سهم صنعت از این طرح ها ۷۸ درصد و سهم تجارت و معدن هر کدام ۱۱ درصد از لحاظ تعداد بوده است.
بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی در فروردین ماه هم در گروه های ساخت مواد و محصولات شیمیایی و ساخت کک، فراورده های حاصل از تصفیه نفت و سوخت های هسته ای صورت گرفته است.


1399/03/30
21:39:00
5.0 / 5
2718
تگهای خبر: تجارت , سرمایه , صنعت , محصولات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه