از ابتدای امسال تا ۲۷ خرداد

تولید خودرو 8 درصد افزایش یافت

تولید خودرو 8 درصد افزایش یافت نیو باكس: از شروع فروردین تا 27 خرداد ماه امسال 196 طرح با سرمایه 23 هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی 10 هزار و 200 نفر مورد بهره برداری قرار گرفت.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در دو ماهه اول امسال باوجود همه محدودیت های به وجود آمده بر اثر شیوع بیماری کرونا و همین طور تحریم های ظالمانه اما تولیدات صنعتی در خیلی از بخش ها با افزایش روبرو بوده است.
در این راستا تولید لاستیک خودرو افزایش ۲۷ درصدی و تولید نئوپان افزایش ۳۰ درصدی داشت. همین طور در دو ماهه امسال با افزایش ۳۲ درصدی تولید شمش آلومینیوم، افزایش ۸ درصدی تولید آلومینا و افزایش ۱۵ درصدی تولید روغن صنعتی روبرو بودیم و تولید پتروشیمی در دو ماهه اول امسال افزایش ۶ درصدی داشته است.
افزایش ۸ درصدی تولید خودرو و ۳۰ درصدی تولید ماسک طبی
در دو ماهه اول امسال تولید الیاف اکریلیک افزایش ۹۵ درصدی و تولید ماسک طبی افزایش ۳۰ درصدی داشته است. افزایش ۸ درصدی تولید خودرو، افزایش ۱۵۰ درصدی تولید لباسشویی و افزایش ۵۰ درصدی تولید تلویزیون از دیگر دستاوردهای دو ماهه اول امسال باوجود همه فشارها و محدودیت ها بوده است.
همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت در امتداد توسعه صادرات و بازگشت منابع ارزی حاصل از صادرات اقدامات مهمی را انجام داده است که از آن جمله می توان به تعلیق کارت های بازرگانی آن دسته از صادرکنندگانی که میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۸ آنها تابحال صفر بوده است، اشاره نمود.
در این راستا سقف مجاز صادرات به میزان ۵۰۰ هزار دلار برای آن دسته از کارت های بازرگانی که برای نخستین بار مبادرت به صادرات می نمایند، اعمال شد.
همچنین بمنظور مدیریت منابع ارزی کشور در یک ماه گذشته ثبت سفارش ۶۰۰ ردیف تعرفه نیز ممنوع شده است.
از سوی دیگر باتوجه به بسته شدن مرزها به خاطر شیوع ویروس کرونا اقدامات مدیریتی برای بازگشت فعالیت در مرزها انجام گرفت که در این راستا تابحال ۸۰ درصد مرزهای زمینی و ۷۵ درصد بازارچه های مرزی در حال فعالیت هستند.
افزایش ۴ درصدی خرید تضمینی گندم
همچنین در امتداد تامین اقلام و کالاهای اساسی تا ۳۱ خرداد ماه ۳.۵ میلیون تن گندم خریداری شد که افزایش ۴ درصدی خرید تضمینی گندم را نسبت به سال قبل مشاهده کردیم.
از ابتدای فروردین تا ۲۷ خرداد ماه، ۹۵ طرح ایجادی با سرمایه ۲۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی ۵۸۰۰ نفر افتتاح شد. در طول این مدت ۱۰۱ طرح توسعه ای با سرمایه سه هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴ هزار و ۳۰۰ نفر نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.
در مجموع از شروع فروردین تا ۲۷ خرداد ماه، ۱۹۶ طرح با سرمایه ۲۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر مورد بهره برداری قرار گرفت.


منبع:

1399/04/04
19:56:12
5.0 / 5
2424
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه