عضو شورای عالی بورس:

شركت بورس املاك تشكیل شد

شركت بورس املاك تشكیل شد به گزارش نیو باكس نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: شركت بورس املاك و مستغلات مقرر است با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد تومان كار خودرا آغاز كند.به گزارش نیو باکس به نقل از اتاق بازرگانی ایران، حسین سلاح ورزی در نشست لطمه شناسی بورس املاک و مستغلات با بیان این مطلب که در حال مطالعه و بررسی جوانب موضوع هستیم، اشاره کرد: شرکت بورس املاک و مستغلات مقرر است با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومان کار خودرا آغاز کند. ۵۰ درصد این سرمایه به صورت پذیره نویسی در اختیار مردم قرار می گیرد. ۲۵ درصد آن بین مؤسسات و نهادهای دولتی تقسیم می شود و ۲۵ درصد دیگر در اختیار شرکت های بخش خصوصی قرار می گیرد.
عضو شورای عالی بورس افزود: تا اختتام هفته فرصت داریم در این مورد اطلاع رسانی نماییم. بطور مشخص شرکت های عضو تشکل های مربوطه که مایل به مشارکت هستند باید درخواست اولیه خودرا اعلام کنند. این شرکت ها می توانند تا سقف ۲.۵ درصد از این سهام معادل ۱۲۵ میلیارد تومان را در اختیار داشته باشند.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران همین طور راه اندازی بورس املاک و مستغلات را فرصتی برای ایجاد بستر رقابتی در این عرصه برشمرد و تاکید کرد: بازار سرمایه این قابلیت را دارد تا ابزارهای تامین مالی در حوزه املاک و ساخت پروژه های بزرگ را تعریف کند و سبب شود مردم با اطمینان بیشتری در ساخت این طرح ها مشارکت کنند.


منبع:

1399/04/15
11:50:14
5.0 / 5
2681
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه