شانه تخم مرغ را بیشتر از ۲۰ هزار تومان نخرید!

شانه تخم مرغ را بیشتر از ۲۰ هزار تومان نخرید! سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود كه با تصمیم امروز سازمان تنظیم بازار، قیمت هر كیلوگرم تخم مرغ درب مغازه 11 هزار تومان و هر شانه كمتر از 20 هزار تومان تعیین شد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، محمدرضا کلامی در ارتباط اینترنتی با شبکه خبر صدا و سیما اظهار داشت: با توجه به این که قیمت درب مرغداری تعدیل شده، از همه سازمان های صنعت، معدن و تجارت (صمت)، بازرسی اصناف و تعزیرات خواهش می نماییم با تمام توان با هر گونه افزایش قیمت و گران فروشی در سطح عرضه به شدت برخورد کنند.
وی قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ فله ای را ۱۱ هزار تومان و قیمت هر شانه تخم مرغ را ۱۹ هزار و ۲۰۰ تومان برای مصرف کننده عنوان نمود و اظهار داشت: ممکنست قیمت برخی انواع تخم مرغ های لوکس با بسته بندی ها و برندهای متفاوت ممکنست فرق داشته باشد، اما تخم مرغی که دهک های مختلف درآمدی از آن استفاده می نمایند تخم مرغ شانه ای است و مردم باید از آن اطلاع داشته باشند.
بگفته این مقام مسئول برمبنای وزن هر شانه تخم مرغ که ممکنست ۱.۷ یا ۱.۸ یا ۱.۸۵ کیلوگرم باشد، قیمت بین ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین می شود و شاخص کنترل در اصل این است که قیمت هر شانه تخم مرغ زیر ۲۰ هزار تومان است.
نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری، ۹۵۰۰ تومان
همین طور ساعاتی پیش ستاد تنظیم بازار با صدور اطلاعیه ای درباب قیمت تخم مرغ و مجموعه اقدامات صورت گرفته برای تنظیم بازار این کالا اعلام نمود که مجموعه اقدامات ستاد تنظیم بازار در کنترل صادرات تخم مرغ که بواسطه افزایش نرخ ارز روند شتابانی به خود گرفته بود و خروج واسطه ها از تامین نهاده های در رابطه با این کالا در بازار، سبب شده تا نرخ هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از ۱۱ هزار تومان به ۹۵۰۰ تومان کم شود و همه دستگاه های نظارتی و شبکه های توزیع مکلف به رعایت این قیمت مصوب هستند و تمام شبکه های توزیع همچون میادین میوه و تره بار فروشگاههای زنجیره ای و صنوف خرده فروش مکلف هستند نسبت به رعایت قیمت فروش هر کیلوگرم تخم مرغ در مبادی عرضه به نرخ ۱۱ هزار تومان اقدام نمایند.
بر این اساس قیمت هر شانه تخم مرغ باتوجه به وزن آن (۱/۷ – ۱/۸ کیلوگرم) کمتر از ۲۰ هزار تومان خواهد بود؛ ضمن اینکه تمام حوزه های نظارتی در صورت مشاهده عدم رعایت قیمت مصوب، مکلف به برخورد جدی با شبکه عرضه کننده این کالا هستند.
البته این اظهارات درحالی مطرح می شود که قیمت هر شانه تخم مرغ بتازگی به بیش از ۳۰ هزار تومان هم رسیده بود.
منبع:

1399/04/21
22:04:29
5.0 / 5
2812
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه