مدیرعامل ایران خودرو:

به زودی پنجاه هزار دستگاه تعهدات معوق را صفر می نماییم

به زودی پنجاه هزار دستگاه تعهدات معوق را صفر می نماییم به گزارش نیو باكس كرمانشاه مدیرعامل شركت ایران خودرو از كاهش 71 درصدی تعهدات معوق این مجموعه در تحویل خودرو ها اطلاع داد و اظهار داشت: ظرف یكی دو ماه آینده 50 هزار دستگاه تعهد معوق موجود هم صفر خواهد شد.


فرشاد مقیمی در نشست امروز (26 تیر) ستاد تسهیل استان کرمانشاه که با حضور استاندار و مسئولین استان برگزار شد، با اشاره به روند رشد تولیدات ایران خودرو با وجود همه مشکلات و تنگناها، اظهار نمود: این روند افزایشی از پنج ماهه پایانی سال قبل شروع شد و توانستیم سال قبل رکورد تولیدات ماهانه، هفتگی و روزانه را بزنیم و رونق تولید را در ایران خودرو محقق نماییم.
وی افزود: تلاش می نماییم این روند رشد در سال 1399 هم ادامه داشته باشد که خوشبختانه از آغاز سال جاری تابحال هم رشد قابل توجهی در تولیدات این مجموعه داشته ایم.
مقیمی از کاهش 71 درصد تعهدات معوق ایران خودرو هم یاد کرد و اظهار داشت: هم اکنون تعداد تعهدات معوق ما به کمتر از 50 هزار دستگاه خودرو رسیده، در صورتی که این عدد در مدت مشابه سال قبل 180 هزار دستگاه بود و همین 50 هزار دستگاه تعهد معوق موجود را هم ظرف یکی دو ماه آینده به صفر خواهیم رساند.
وی اظهار نمود: هم اکنون تعهدات بعضی از خودرو ها مانند 405 بنزینی که بزودی توقف تولید آن اعلام خواهد شد، سمند LX و پژو پارس اتوماتیک به صفر رسید و در زمینه خیلی از انواع خودرو های دیگر مانند رانا، 206 تیپ پنج، 206 صندوق دار و دنا پلاس هم طی چند وقت آینده تعهدات ما به صفر خواهد رسید.
مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به اینکه در زمینه تولیدات دیزلی هم از آغاز سال جاری تا کنون به اندازه کل تولید سال قبل در شرکت ایران خودرو تولید داشتیم، تصریح کرد: همینطور پس از 8.5 سال خط تولید اتوبوس سازی هم در ایران خودرو دیزل شروع به کار کرد که رویداد مهمی بود.
آماده ایم ظرفیت ایران خودرو کرمانشاه را به 100 هزار دستگاه برسانیم
مدیرعامل شرکت ایران خودرو با اشاره به اینکه روند افزایش تولید خودرو به تبع مجموعه ایران خودرو کشور در کارخانه خودروسازی کرمانشاه هم تحقق یافته و حتی بیشتر از مجموع کشور رشد داشته، تصریح کرد: هم اکنون در سایت کرمانشاه روزانه 120 دستگاه تولید داریم.
مقیمی از برنامه ریزی برای افزایش تولیدات ایران خودرو کرمانشاه به 130 دستگاه در روز برای آخر تیرماه، 165 دستگاه برای مرداد ماه و در نهایت به 175 دستگاه در ماه های آتی اطلاع داد و عنوان کرد: این آمادگی را داریم که تا شهریور سال آینده ظرفیت اسمی این مجموعه که 100 هزار دستگاه در سال است را محقق نماییم که البته برای این منظور نیازمند همراهی مسئولین استان کرمانشاه هم هستیم تا الزامات این توسعه را فراهم نمایند.
وی تصریح کرد: ایران خودرو کرمانشاه به لحاظ آنکه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه بوده برای ما از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و برای توسعه همه جانبه آن تلاش می نماییم.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو بر ضرورت حمایت و تکمیل زنجیره قطعه سازی خصوصا در استان کرمانشاه هم تصریح کرد و افزود: بر مبنای بررسی که انجام دادیم 10 واحد تولید قطعه در استان کرمانشاه امکان توسعه فعالیت خود و کمک به تأمین قطعات ما را دارند و ما هم اعلام آمادگی می نماییم که خرید محصولات آنها را برای مدت پنج سال به صورت تضمینی انجام دهیم.
مقیمی اعتبار مورد نیاز برای توسعه این واحدها را بین 120 تا 130 میلیارد تومان برآورد که برای نزدیک به 200 نفر هم اشتغالزایی به همراه خواهد داشت و عنوان کرد: ضمانتی که بابت خرید به این مجموعه ها می دهیم می تواند بعنوان تضامین بانکی برای دریافت تسهیلات آنها استفاده گردد که البته در این حوزه نیازمند حمایت مسئولین استان و بانک ها هم هستیم.
وی تصریح کرد: قطعه سازان کرمانشاه در کنار کمک به تأمین قطعات مورد احتیاج به ایران خودرو، در زمینه عرضه محصولات به بازار برای خدمات بعد از فروش هم همکاری داشته باشند.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو خواهان حمایت مسئولین استان از سرمایه گذاران توانمندی شد که قصد دارند در زمینه تکمیل زنجیره قطعه سازی پای کار بیایند و افزود: سایر قطعه سازهای استان هم در صورت حمایت می توانند بخش قابل توجهی از قطعات مورد نیاز صنعت خودرو را تولید کنند.
مقیمی با اشاره به دغدغه ای که در زمینه اشتغال جوانان در استان کرمانشاه وجود دارد، اضافه کرد: اگر می خواهیم در صنعت خودرو اشتغالزایی داشته باشیم، باید عموما بر بخش قطعه سازی تمرکز نماییم.
وی همینطور از دسترسی مناسبی که از راه مرزهای کرمانشاه به بازار عراق وجود دارد هم یاد کرد و اظهار داشت: باید از این پتانسیل برای صادرات قطعات و محصولات خودرویی به بازار عراق استفاده نماییم.
خودروسازی نوک پیکان تحریم
مدیرعامل شرکت ایران خودرو همینطور در نشست با فعالین صنعت قطعه سازی کرمانشاه از شرایط ویژه صنعت خودروسازی کشور یاد کرد که در نوک پیکان تحریم قرار دارد و اضافه کرد: خواست دشمن این بود که دیگر صنعت خودرو در ایران وجود نداشته باشد، اما با همه این مشکلات صنعت خودرو کشور با محصولات جدید، قطعات جدید و عمق ساخت داخلی بیشتر به فعالیت خود ادامه می دهد.
وی با اشاره به اقدامات خوبی که در صنعت خودروسازی کشور صورت گرفته، یکی از مهمترین این اقدام را تسویه بخش قابل توجهی از مطالبات قطعه سازان دانست و خاطرنشان کرد: مطالبات معوق 120 روزه قطعه سازان در زمانی که مدیرعامل ایران خودرو شدم دو هزار میلیارد تومان بود که در انتهای سال 1398 این میزان به کمتر از هزار میلیارد تومان رسید.
وی اظهار نمود: بنا داریم این روند را ادامه دهیم و بزودی خبرهای خوبی هم در اینباره خواهیم شنید.
مقیمی در ادامه بر ضرورت پشتیبانی از قطعه سازان کرمانشاه هم تصریح کرد و اضافه کرد: سفارش ما این است که از قطعه سازی به سمت مجموعه سازی حرکت کنید که هم به تکمیل زنجیره کمک خواهد نمود و هم برای ما این شیوه همکاری بهتر خواهد بود.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو بر ضرورت استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی در استان کرمانشاه هم تصریح کرد.
منبع:

1399/04/27
12:09:28
5.0 / 5
2501
تگهای خبر: بازار , بانك , تسهیلات , توسعه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه