طی ۴ ماه اول امسال محقق شد

افزایش ۱۱ درصدی تولید آهن اسفنجی و ۸ درصدی تولید فولاد خام

افزایش ۱۱ درصدی تولید آهن اسفنجی و ۸ درصدی تولید فولاد خام به گزارش نیو باكس طی ۴ ماه نخست سال جاری تولید آهن اسفنجی و تولید فولاد خام به ترتیب با افزایش ۱۱ و ۸ درصدی مواجه بوده است.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بنا بر گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان تولید محصولات زنجیره فولاد شرکت های بزرگ در چهار ماه ابتدای سال ۹۹ افزایش یافته و در این زمان تولید کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و فولاد خام به ترتیب با یک، ۲، ۱۱ و ۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شده است.
در این مدت تولید کنسانتره و گندله به ترتیب به بیشتر از ۱۶ میلیون و ۱۴.۷ میلیون تن رسیده و میزان تولید آهن اسفنجی و فولاد خام هم از ۱۰.۵ میلیون و ۷.۴ میلیون تن عبور نموده است.
آمارها از آن حکایت می کند میزان تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ در تیرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ درصد رشد یافته و شرکت های میدکو با (۶۷ درصد رشد)، سناباد (۳۳ درصد) و چادرملو (۲۷ درصد) بیشترین میزان تولید در میان شرکت ها را ثبت کرده اند.
مجموع تولید کنسانتره آهن شرکت ها در تیرماه سال جاری، بیشتر از چهار میلیون و ۱۳۰ هزار تن است.
میزان تولید گندله شرکت های بزرگ هم با ۴ درصد رشد همراه بوده است و شرکت های فولاد خراسان و میدکو به ترتیب ۳۶ و ۲۱ درصد رشد تولید را رقم زدند. مجموع تولید گندله شرکت ها در تیرماه، بیشتر از سه میلیون و ۵۵۹ هزار تن بوده است.
همچنین در تیرماه سال جاری، میزان تولید آهن اسفنجی زنجیره فولاد از رشد ۶ درصدی برخوردار بوده است و شرکت های فولاد خوزستان (رشد ۱۷ درصدی) و فولاد مبارکه (۵ درصد) بیشترین میزان تولید این محصول در مدت یاد شده را ثبت کردند. مجموع آهن اسفنجی تولید شده در این زمان، بیشتر از ۲ میلیون و ۳۶۹ هزار تن است.
شرکت های بزرگ در تیرماه ۹۹، با تولید یک میلیون و ۸۱۵ هزار تن شمش فولاد، رشد ۸ درصدی این محصول را رقم زدند.
تولید آلومینیوم در ۴ ماه نخست سال ۹۹ برای نخستین بار به حدود ۱۳۹ هزار تن رسید.
در این گزارش آمده است؛ مجموع تولید آلومینیوم شرکت های ایرالکو، المهدی، هرمزآل، جاجرم و آلومینیوم جنوب به ۱۳۸ هزار و ۷۸۱ تن رسید که این رقم بیشتر از ۶۷ درصد از عملکرد تولید مدت مشابه سال قبل است.
تولید تیر ماه سال جاری هم در مجموع به ۳۷ هزار ۵۸۰ تن رسید که این رقم در مقابل تولید ۲۱ هزار و ۶۱ تن رشد ۷۸ درصدی را به ارمغان آورده است.
در این گزارش اعلام شده است تولید کاتد مس در ۴ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۸) افزایش یک درصدی داشته است.
میزان تولید در ۴ ماهه سال جاری ۴۰۳ هزار و ۹۹۴ تن و در ۴ ماهه سال قبل ۴۰۰ هزار و ۶۸۰ تن بوده است.
همچنین میزان تولید آند مس هم در این زمان با افزایش ۳ درصدی روبه رو بوده است.
بر این اساس در ۴ ماهه سال جاری ۱۲۱ هزار و ۲۰۲ تن آند مس تولید شد و میزان تولید در مدت مشابه سال گذشته ۱۱۷ هزار و ۵۶۳ تن بوده است.
در بخش تولید کاتد مس هم افزایش تولید یک درصدی در ۴ ماه سال جاری داشته ایم.
میزان تولید کاتد مس در این زمان ۹۱ هزار و ۸۰ تن بوده و تولید در ۴ ماهه سال گذشته ۹۰ هزار و ۴۱۵ تن شده است.

1399/05/22
13:05:47
5.0 / 5
1987
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه