اعمال معافیت مالیاتی برای 2 هزار و 300 شركت دانش بنیان در سال 97

اعمال معافیت مالیاتی برای 2 هزار و 300 شركت دانش بنیان در سال 97 نیو باكس: رئیس مركز شركت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برخورداری 2 هزار و 300 شركت دانش بنیان از معافیت های مالیاتی در آخر سال مالی 97 آگاهی داد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، سید محمد صاحبکار با تاکید بر اینکه کارهای شرکت های دانش بنیان در هر سال به روزرسانی و بعد از تائید اسامی آنها به سازمان امور مالیاتی معرفی می شود، اظهار نمود: بر این اساس، تایید کالا و خدمات شرکت دانش بنیان در سال های قبل به منزله تایید آن امسال نیست و هر سال قبل از ارسال مشخصات شرکت به سازمان امور مالیاتی لازم است تا مجدداً کالا و خدمات شرکت های دانش بنیان از حیث دانش بنیان بودن مورد بررسی قرار گیرند و در صورت دارا بودن شرایط در هر سال، به مدت ۱۵ سال از معافیت های مالیاتی در نظر گرفته شده برخوردار خواهند شد.
وی ادامه داد: شرکت هایی که در کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی بعنوان شرکت دانش بنیان تولیدکننده کالا و خدمات دانش بنیان یا نوپا تائید شده اند، لازم است در آخر هر سال باتوجه به اطلاعیه های کارگروه در وب سایت دانش بنیان به کارتابل خود مراجعه کنند و بعد از به روزرسانی اطلاعات درخواست خودرا به دبیرخانه ارسال نمایند. دبیرخانه کارگروه نیز بعد از بررسی و تائید اطلاعات شرکت و به روزرسانی کالا و خدمات شرکت در شهریورماه هرسال، اسامی شرکت های دانش بنیان را به همراه مصادیق کارهای دانش بنیان آنها به سازمان امور مالیاتی ارسال می کند.
صاحبکار با اشاره به آمار استفاده کنندگان از تسهیلات مالیاتی در سال مالی ۹۷ اظهار داشت: در آخر سال مالی ۹۷ چیزی نزدیک به ۲۳۰۰ شرکت دانش بنیان مشمول استفاده از معافیت های مالیاتی بودند که توسط مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به سازمان امور مالیاتی کشور عرضه شدند و این شرکت ها توانستند برای فروش محصولات دانش بنیان سطح ۱ خود، معافیت مالیاتی دریافت نمایند.
صاحبکار همین طور اشاره کرد: شرکت های حوزه داروهای شیمیایی بیشترین استفاده کنندگان از معافیت های مالیاتی در سال مالی ۹۷ بودند و بعد از آن شرکت های حوزه نرم افزار و شرکت های حوزه الکترونیک در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان ابراز امیدواری کرد در سال جدید ارتباط بیشتری میان معاونت علمی با بخش های مؤثر در سیاست گذاری مالیاتی کشور همچون سازمان امور مالیاتی، مرکز پژوهش های مجلس، کمیسیون اقتصادی دولت و صندوق های پژوهش و فناوری برقرار شود و با شناسایی مسائل و مشکلات مالیاتی و کاهش فرآیندهای اداری زمان بر، رشد شرکت های تولیدی و دانش بنیان تسهیل شود.
منبع:

1399/05/27
23:40:30
5.0 / 5
2094
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه