سرپرست وزارت صمت اعلام كرد:

مشكل سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب حل می شود

مشكل سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب حل می شود سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مشكل سهمیه ها بخصوص سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب با استفاده از توانمندی تشكل تخصصی آن برطرف می شود.


به گزارش نیو باکس به نقل از صدا و سیما، جعفر سرقینی اظهار داشت: مشکل اختصاص سهمیه ها در سامانه بهین یاب، دردی قدیمی است که در مورد بیشتر فرآورده ها صدق می کند، اما درباره ورق فولادی قبلاً صحبت هایی با اتحادیه های لوله و پروفیل شده بود که حالا این اتحادیه برای کمک به وزارتخانه در کنترل بازار ورق فولادی، اعلام آمادگی کرده است.
وی با اعلان اینکه این مشکل درباب پتروشیمی ها تا حدود زیادی برطرف شده است، اظهار داشت: اختصاص سهمیه پتروشیمی در سامانه بهین یاب کنترل می شود یعنی وقتی سهمیه را برمبنای بهین یاب تحویل می گیرند کنترل های لازم صورت می گیرد و سخت گیری بیشتر است.
سرپرست وزارت صمت اضافه کرد: می خواهیم درباره فولاد و خصوصاً ورق فولادی هم اتفاقی مشابه پتروشیمی در سامانه بهین یاب بیفتد، برای اینکه در مورد محصولاتی مانند شمش و اسلب، کنترل های بعدی آسان تر است و خریداران آن در مقایسه با خریداران ورق فولادی، محدود هستند.
سرقینی اظهار داشت: درباب ورق فولادی، هم خریداران بسیار زیاد و متنوع هستند و هم کنترل آن برای ما دشوار است بدین جهت بنا داریم به موضوع سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب، سامان بدهیم.
وی در پاسخ به پرسشی در این زمینه که چرا درباره محصولات آجیل و خشکبار که تولید داخل دارند، ثبت سفارش واردات صورت می گیرد، اضافه کرد: برنامه ما آن است که کالایی که تولید داخل دارد در اولویت ثبت سفارش و تامین ارز نباشد.
سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: محصولاتی مانند آجیل و خشکبار در لیست دو و سه گروه های کالایی بوده، اما با مجوزی که از دستگاه های مربوط خواهیم گرفت در این لیست ها تجدید نظر خواهیم کرد و کمترین ارز ممکن را برای واردات کالاهایی که مشابه داخل دارند اختصاص خواهیم داد.

1399/05/31
20:26:33
5.0 / 5
1680
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه