نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد

كار طلای جهانی به شیر و خط رسید

كار طلای جهانی به شیر و خط رسید به گزارش نیو باكس در شرایطی كه طلا با مقاومت شدیدی برای صعود به مرز ۲۰۰۰ دلار روبرو شده است، نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران دو دستگی در پیشبینی روند قیمت این فلز پرارزش در هفته جاری و كاهش خوشبینی به صعود قیمتها را نشان داد.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، کاهش خوشبینی به صعود قیمتها به دنبال دومین کاهش هفتگی قیمت طلا روی داد.

کارشناسان بازار می گویند افزایش ارزش دلار آمریکا سبب توقف خرید طلا از جانب بعضی از سرمایه گذاران شد چونکه دلار قویتر، خرید طلا را برای سرمایه گذاران خارجی گرانتر می کند.

دلار روز جمعه ۰.۵ درصد رشد کرد و به رشد قابل ملاحظه ای که روز قبل از آن داشت افزود.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که در بین آنها هفت نفر معادل ۴۷ درصد به افزایش و به همین تعداد به کاهش قیمت طلا رای دادند و یک نفر معادل هفت درصد نظری نداشت.

کیتکو این هفته شاهد بزرگترین مشارکت کم سابقه در بخش نظرسنجی از سرمایه گذاران بود. با این وجود خوشبینی این گروه به صعود قیمت طلا به پایینترین حد از آغاز سال جاری تابحال سقوط کرد. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۲۸۳۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۵۹۶ نفر معادل ۵۶ درصد به افزایش و ۷۰۲ نفر معادل ۲۵ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۵۳۲ نفر معادل ۱۹ درصد نظری نداشتند.

طلا یک هفته پیش شاهد بزرگترین کاهش قیمت هفتگی از مارس بود و هر دو گروه کارشناسان وال استریت و تحلیل گران بهبود قیمت طلا را پیشبینی کرده بودند. اما هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۵۰ سنت معادل کمتر از ۰.۱ درصد رشد کرد و در ۱۹۴۷ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۱ درصد کاهش ثبت نمود که دومین کاهش هفتگی متوالی بود.

فشار فروش در بازار فلزات پرارزش روز چهارشنبه بعد از انتشار گزارش نشست بانک مرکزی آمریکا که انتظارات بازار را برآورده نکرد، شروع شد. بعد از اینکه بانک مرکزی آمریکا سیگنال جدیدی درباره روند نرخهای بهره فراهم نکرد، بازار طلا نتوانست صعود قابل ملاحظه ای پیدا کند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار نمود در کوتاه مدت حرکت قیمت طلا تحت تأثیر دلار آمریکا خواهد بود. ضعف دلار آمریکا به سطح کم سابقه ای رسیده و امکان دارد این ارز در آستانه اصلاح کوتاه مدت باشد. همینطور گزارش بانک مرکزی آمریکا امکان دارد نیروی جدیدی به روند افزایشی دلار ببخشد.

با وجود این که پیشبینی می شود نوسان در بازار طلا اوج بگیرد، خیلی از تحلیل گران پیش بینیهای خوش بینانه بلندمدت برای این فلز پرارزش را حفظ نموده اند.

هانسن به کیتکونیوز اظهار داشت: قیمت طلا به خوبی پشتیبانی خواهد شد چونکه عوامل منفی زیادی هم اکنون بر فراز اقتصاد سایه افکنده اند.

افشین نوابی، نایب رئیس شرکت بازرگانی ام کی اس در اینباره به کیتکونیوز اظهار داشت: وی به افزایش قیمت طلا خوش بین است چونکه به نظر می آید بازار در محدوده ۱۹۲۰ دلار حمایت قوی پیدا کرده است و عوامل بنیادین طلا تغییری نکرده اند.

بسیاری از تحلیل گران اظهار کرده اند که بعد از صعود طلا به بالای مرز ۲۰۰۰ دلار، دوره تحکیم قیمت و قیمتهای پایینتر مطلوب خواهد بود.

به گفته اوژن واینبرگ، مدیر تحقیقات کالا در کومرس بانک، تحکیم قیمت در محدوده ۱۹۰۰ دلار سازنده خواهد بود و بازار باثبات تری را بوجود می آورد.

لوکمان اوتونوگا، تحلیلگر ارشد اف ایکس تی ام درباره روند کوتاه مدت قیمت طلا پیشبینی کاهشی داشت و اظهار نمود: این فلز پرارزش هفته گذشته عرصه را به دلار واگذار کرد با این وجود این جنگ ادامه خواهد داشت و همه چشمها به حرکت قیمت در محدوده ۱۹۰۰ دلار دوخته شده است. اگر حمایت در این محدوه باثبات نباشد، روند نزولی طلا امکان دارد قبل از ورود مجدد خریداران به بازار ادامه پیدا کند.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی درباره روند قیمتها نظری نداشت و اظهار داشت: طلا در آستانه اصلاح قیمت قرار دارد اما بازار همچنان شاهد تقاضای کم سابقه و خرید در قیمتهای پایینتر است.

منبع:

1399/06/01
14:18:06
5.0 / 5
2013
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه