گزارش ماهانه فائو نشان داد

تداوم روند افزایش قیمت جهانی مواد غذایی

تداوم روند افزایش قیمت جهانی مواد غذایی به گزارش نیو باكس سازمان خواربار و كشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام نمود: قیمت جهانی مواد غذایی در اوت برای سومین ماه متوالی افزایش یافت.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، شاخص قیمت غذای فائو که تغییرات ماهانه سبدی از غلات، دانه های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر را بررسی می کند، در اوت به ۹۶.۱ واحد در مقایسه با ۹۴.۳ واحد در ژوییه رسید.

فائو که مقر مرکزی آن در شهر رم قرار دارد، اعلام نمود برداشت جهانی غلات همچنان در راه ثبت یک رکورد سالانه در سال ۲۰۲۰ قرار دارد.

شاخص قیمت غلات فائو در اوت ۱.۹ درصد نسبت به ماه قبل از آن رشد کرد و هفت درصد در مقایسه با اوت سال ۲۰۱۹ بالاتر بود. در بین غلات مهم، سورگوم یا ذرت خوشه ای، جو و برنج بیشترین افزایش قیمت را داشتند. ذرت هم تحت تأثیر نگرانی نسبت به دورنمای تولید آمریکا بعد از صدمه اخیری که محصول آیووا دید، رشد قابل ملاحظه ای داشت.

شاخص قیمت روغن های خوراکی فائو ۵.۹ درصد رشد ماه به ماه داشت و به سطح ثبت شده در زمان آغاز شیوع کرونا در ابتدای سال ۲۰۲۰ رسید. قیمت روغن پالم با پیشبینی کندی تولید در کشورهای تولیدکننده بزرگ به همراه تقاضای جهانی بالاتر برای واردات که به موجودی کمتر منتهی خواهد شد، تقویت شد.

شاخص قیمت شکر در اوت ۶.۷ درصد نسبت به ژوییه رشد کرد که منعکس کننده پیش بینیها از کاهش تولید به علت شرایط جوی نامساعد در اتحادیه اروپا و تایلند بود. همینطور تقاضای واردات بالا در چین هم سبب بالا رفتن قیمتها شد.

در مقابل شاخص لبنیات تغییر چندانی نداشت و کاهش قیمت پنیر و پودر شیرخشک با قیمت بالاتر کره و شیر بدون چربی جبران شد.

فائو پیشبینی خود از تولید غلات در فصل زراعی ۲۰۲۰ را به علت انتظار برای تولید کمتر ذرت در آمریکا، به میزان ۲۵ میلیون تن کم کرد اما علیرغم این بازنگری، همچنان انتظار دارد تولید سال جاری به ۲.۷۶۵ میلیارد تن بالغ شود که سه درصد بالاتر از سطح سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، فائو پیش بینی نمود استفاده جهانی از غلات در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به ۲.۷۴۶ میلیارد تن می رسد که دو درصد بالاتر از سطح فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ خواهد بود. همینطور موجودی جهانی غلات تا آخر فصل در سال ۲۰۲۱ حدود ۸۹۵.۵ میلیون تن خواهد نمود که ۳۳.۴ میلیون تن از ژوییه کمتر خواهد بود.
1399/06/14
17:25:04
5.0 / 5
2119
تگهای خبر: تولید , سازمان , قیمت , محصولات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه