پیش بینی برداشت 3200 تن انجیر در ساوه

پیش بینی برداشت 3200 تن انجیر در ساوه به گزارش نیو باكس مركزی مدیر جهاد كشاورزی شهرستان ساوه با اعلان اینكه این شهرستان قطب تولید انجیر استان مركزی است، اظهار داشت: پیش بینی ها حاكی از این است كه امسال 3200 تن انجیر از باغات ساوه برداشت شود.


حسن شریفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اعلان اینکه شهرستان ساوه دارای بیش از ۳۵۰ هکتار باغ انجیر است که ۳۲۰ هکتار آن بارور است، اظهار داشت: از این مقدار باغ بارور انجیر در حالت معمول در هر هکتار ۲۰ تن انجیر برداشت می شود.
وی با اشاره به اینکه برداشت انجیر از شروع شهریورماه شروع شده و تا اواخر مهرماه ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: در این شهرستان باغات انجیر متمرکز کم است و بیشتر باغات پراکنده هستند، عموما درختان انجیر به صورت پراکنده در باغات انار کاشته شده اند و در بیشتر باغات انار درخت انجیر موجود است.
شریفی اظهار نمود: رقم انجیری که در ساوه کاشت می شود، رقم "زرد پیازی" است که یکی از بهترین رقم هایی هست که بابت مصرف تازه خوری در سبد خانوار ایرانی قرار دارد.
وی اشاره کرد: انجیر ساوه از لحاظ کیفیت زبانزد است و شهرستان ساوه قطب تولید انجیر در استان مرکزی است و محصول آن علاوه بر تامین نیازهای داخل استان به استان های همجوار صادر می شود. شهرستان ساوه دارای ۲۱ هزار هکتار باغ است که در قسمت محدودی از باغات در بخش مرکزی به صورت پراکنده انجیر کاشت می شود.
وی ادامه داد: قسمتی از انجیر برداشت شده شهرستان ساوه که درجه دو و سه هستند برای فرآوری و خشک کردن به کارخانه ها ارسال می شود.
منبع:

1399/06/22
12:51:04
5.0 / 5
1988
تگهای خبر: تولید , كیفیت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه