معاون وزیر صمت خبر داد

وجود 13هزار طرح نیمه تمام بالای 60درصد پیشرفت فیزیكی در كشور

وجود 13هزار طرح نیمه تمام بالای 60درصد پیشرفت فیزیكی در كشور به گزارش نیو باكس معاون وزیر صمت اظهار داشت: الان بیشتر از ۱۳ هزار طرح نیمه تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی در كل كشور وجود دارد كه بر طبق بررسی های انجام شده مدت زمان اجرای این پروژه ها بالاست



به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در جمع رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت منطقه ۳ (استان های قم، البرز، قزوین، مازندران، مرکزی و سمنان) تصریح کرد: مهمترین مبحث کشور در این شرایط تأمین ارز است، بنابراین مبحث اول وزارتخانه توسعه صادرات و مدیریت در واردات است. هر اقدام و فکری که برای توسعه صادرات و مدیریت واردات مفید و مؤثر باشد، باید پیگیری نماییم و ما از هر ایده ای در این خصوص استقبال می نماییم.
وی خاطرنشان کرد: جهت کاهش ارزبری، نهضت ساخت داخل در برنامه های وزارتخانه به شکل جدی دنبال شد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: ۱۴۲ محصول وارداتی مهم در بخش تولید شناسایی شده است و ما دو اقدام برای آن برنامه ریزی کرده ایم، اول تکمیل طرح های نیمه تمامی که این ۱۴۲ محصول را می خواهند تولید کنند و برنامه دوم سوق دادن سرمایه گذاران جدید به تولید این محصولات است.
زرندی همینطور اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده و موافقت کمیسیون اقتصادی دولت محدودیت ها برای مشوق های صادرات مواد خام و کالاهای واسطه ای را تصویب کرد.
وی افزود: الان بیشتر از ۱۳ هزار طرح نیمه تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کل کشور وجود دارد که بر طبق بررسی های انجام شده مدت زمان اجرای این پروژه ها بالاست و باید استان ها تلاش کنند این زمان کوتاه تر شود.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در طرح های مهم که منجر به کاهش ارزبری و یا قطع واردات می شود، باید استان ها با پیگیری و بررسی مشکلات واحد در سطح استان و یا ملی به اتمام سریع آن کمک کنند.
زرندی همینطور در مورد مسائل محیط زیست اظهار داشت: ما ضمن تاکید فراوان به رعایت مسائل زیست محیطی معتقدیم، باید بازبینی در بعضی از موضوعات محیط زیست و تولید صورت گیرد، چون که بعضی از این مقررات موانعی را برای تولید بوجود آورده است.
زرندی در انتها خاطرنشان کرد: جمع بندی مجوزها و رویه های مخل بیرونی حوزه صنعت، معدن و تجارت و عرضه راهکارهای پیشنهادی را آماده کرده کردیم تا برای رفع آن اقدام نماییم.


منبع:

1399/06/27
01:02:33
5.0 / 5
1481
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه