فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران:

حركتی كه در سایپا شروع شده، به شكل مستحكم ادامه یابد

حركتی كه در سایپا شروع شده، به شكل مستحكم ادامه یابد به گزارش نیو باكس فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در بازدید از خطوط تولید، مركز تحقیقات و نوآوری و محصولات جدید گروه سایپا اظهار داشت: حركتی كه در سایپا در عرصه تكیه بر توان داخلی شروع شده، مستحكم ادامه یابد.


به گزارش نیو باکس به نقل از مهر به نقل از سایپا، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده اظهار داشت: امروز در یک جنگ اقتصادی همه جانبه با دشمن قرار داریم و تلاش متخصصان فعال در صنعت خودرو بعنوان فرماندهان اصلی این نبرد، برای خودکفایی آینده کشور مهم و اثرگذار می باشد.
وی اظهار داشت: خوشبختانه با روحیه ای که در زمینه بومی سازی قطعات، طراحی محصولات جدید با تاکید بر توان داخلی و نوآوری در گروه خودروسازی سایپا قابل مشاهده می باشد، شکست دشمن را در دستیابی به اهداف خود رقم خواهیم زد.
سردار حاجی زاده با بیان این که شکست دشمن در زمینه تحریم صنعت خودرو با سرمایه گذاری و توجه به بومی سازی قطعات رقم خواهد خورد، افزود: صنعت خودرو خاکریز امروز کشور در نبرد اقتصادیست و با اقداماتی که در دست اجرا است، دشمن در این حوزه ناامید خواهد شد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد: ما در نیروهای مسلح، صنایع دفاع و بسیج، وظیفه امروز خودرا کمک و پشتیبانی از توسعه صنایع داخلی دانسته و بدون هیچ گونه چشمداشت و تنها با هدف اعتلای کشور، در عرصه حضور خواهیم داشت.
وی با اشاره به ریل گذاری صحیح مدیریت ارشد سایپا برای قطع وابستگی به شرکت های خارجی اظهار داشت: اگر صنعت خودرو کشور از مسیر مونتاژکاری فاصله گرفته و بجای تبدیل شدن به مصرف کننده فناوری های ساخت خارج، به درون توجه کند، در آینده جزو بخش های ممتاز و برجسته صنعت کشور خواهد بود.
سردار حاجی زاده مهم ترین سرمایه موجود در کشور را نیروی انسانی متخصص دانست و اشاره کرد: صنایع دفاعی و نظامی کشور با اتکا به همین سرمایه به مهم ترین و پیچیده ترین دانش و علوم که تنها در اختیار چند قدرت برتر جهانی بود، دست پیدا کردند و امروز آماده هستند تا به کمک صنعت خودرو کشور آمده و نیازها را برطرف سازند.
وی با اشاره به توقف تولید خودرو پراید هم اظهار داشت: گروه خودروسازی سایپا با بهره گیری از ظرفیت های داخلی می تواند در زمینه تولید محصولاتی اقتصادی با مصرف سوخت پایین که با بهره بردن از کیفیت مناسب با قدرت خرید جامعه نیز همخوانی داشته باشد، تلاش کند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آخر خواهان برنامه ریزی مستمر، متمرکز، هدفمند و بهره گیری از نقشه راه منسجم در صنعت خودرو برای دستیابی به اهداف شد و اظهار داشت: اجازه نخواهیم داد تلاش دشمنان برای به زانو درآوردن صنعت کشور نتیجه دهد.
سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این بازدید با اشاره به برنامه این گروه برای توسعه محصولات و تولید خودرو های به روز، مدرن و باکیفیت بالاتر با بهره گیری از ظرفیت های داخلی و تعمیق ساخت داخل، اظهار داشت: در حال طراحی موتورهای کم مصرف با راندمان بیشتر در سایپا هستیم.
وی اضافه کرد: در مرکز تحقیقات شرکت مگاموتور، توسعه و طراحی موتورهای متنوع با خاصیت های گوناگون و همین طور گیربکس های جدید برای محصولات در حال پیگیری است که همه این پروژه ها با تاکید بر توان داخلی اجرا خواهند شد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اشاره کرد: می خواهیم نگاه به بیرون از مرزها و وابستگی به شرکت های خارجی را تا حد امکان قطع نماییم تا این گروه در آینده با مشکلاتی نظیر بدعهدی و عدم همکاری این شرکت ها مواجه نشود.
سلیمانی اضافه کرد: خوشبختانه هم اکنون وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران عزم بسیار خوبی برای پشتیبانی از توسعه ساخت داخل و نگاه به ظرفیت های درونی کشور دارند و در این راه، از صنعت خودرو پشتیبانی و حمایت می کنند.


منبع:

1399/06/29
15:06:31
5.0 / 5
1473
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه