برداشت پسته در میبد ۳۰ درصد افزایش یافت

برداشت پسته در میبد ۳۰ درصد افزایش یافت یزد مدیر جهادكشاورزی شهرستان میبد از افزایش 30 درصدی برداشت محصول پسته از باغات این شهرستان آگاهی داد.


«صدر پورکوثری» در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این خبر، اشاره کرد: برداشت پسته امسال شهرستان میبد نسبت به سال قبل وضعیت بهتری داشته و باتوجه به متوسط برداشت پسته ۱.۵ تن به ازای هر هکتار، پیش بینی می شود در مجموع ۱۸۰۰ تن پسته خشک از باغات شهرستان برداشت شود.
بگفته مدیر جهادکشاورزی شهرستان، جمعاً یک هزار و ۳۵۰ هکتار باغات پسته در این شهرستان وجود دارد که یک هزار و ۲۰۰ هکتار از آنها بارور است.
وی با بیان این که شرایط اقلیمی مناسب شهرستان موجب افزایش ۳۰ درصدی محصول پسته امسال شده است، اشاره کرد: ارقام بومی شهرستان نسبت به ارقام غیربومی نظیر اکبری، امسال وضعیت بهتری دارند.
پورکوثری مهمترین ارقام پسته بومی شهرستان میبد را کله قوچی، بادامی و فندقی نام برد و اظهار داشت: عمده محصول صادراتی پسته شهرستان مربوط به ارقام بومی است که به سبب سازگاری با محیط شهرستان مقاوم تر و از طعم و مزه بهتری نیز برخوردار می باشند.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان در آخر نیز به کشاورزان سفارش کرد که باتوجه به مقاومت ارقام بومی در مقابل شرایط اقلیمی و آفات در جهت توسعه کشت این ارقام همت گمارند تا در ازای کمترین لطمه وارده، بیشترین سودآوری را از کشت این محصول داشته باشند.1399/07/01
19:43:57
5.0 / 5
2014
تگهای خبر: توسعه , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه