افزایش سرمایه گذاری های بخش كشاورزی در استان مركزی

افزایش سرمایه گذاری های بخش كشاورزی در استان مركزی مركزی رئیس جهادكشاورزی استان مركزی اظهار داشت: میزان سرمایه گذاری در بخش كشاورزی استان مركزی در سال های گذشته 1296 میلیارد تومان بوده كه بتازگی به 3742 میلیارد تومان افزایش یافته است.


مجید آنجفی روز یکشنبه 13 مهر در نشستی با اصحاب رسانه اظهار نمود: استان مرکزی به لحاظ افزایش تولید محصولات کشاورزی یکی از بهترین استانها در سطح کشور است و امسال برای سومین سال متوالی رشد شایان توجهی را در تولید گندم به خود اختصاص داده بطوریکه میانگین افزایش محصول تحویلی به سیلوها در کشور شش درصد و در استان مرکزی 15 درصد بوده است.
وی ادامه داد: مجموعا امسال 344 هزار تن گندم خریداری شده و مجموع تولید استان 450 هزار تن بوده است و این در حالیست که در سال های گذشته مجموع تولید حدود 300 هزار تن بوده است.
رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی با اعلان اینکه در طول سه سال قبل کیفیت گندم نیز افزایش شایان توجهی داشته، افزود: مهمترین شاخص در بررسی کیفیت گندم، میزان سن زدگی گندم است، استان مرکزی از لحاظ سن زدگی در زمره 6 استان برتر کشور قرار دارد و میزان سن زدگی گندم استان از حدود دو و سه در سال های گذشته به حدود یک یا کمتر از یک هم اکنون رسیده است.
آنجفی درباب پرداخت مطالبات گندمکاران نیز افزود: تا اوایل مهر 100 درصد مطالبات گندمکاران معادل 861 میلیارد تومات پرداخت و تمام بدهی تسویه شده است.
وی بیان کرد: مصرف سالانه گندم در استان مرکزی 120 هزار تن و کمتر از میزان تولیدی در استان است و بیش از 3.5 برابر نیاز مصرفی در استان تولید و به سایر استانها ارسال می شود. میزان افت غیرمفید گندم در سال های قبل دو و 75 صدم بوده که هم اکنون به یک و 46 صدم رسیده، همین طور خلوص گندم های تحویلی بیش از یک واحد ارتقا داشته است.
رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی در ارتباط با تولیدات گلخانه ای و باغی استان اضافه کرد: وضعیت استان دراین زمینه خوب و مناسب می باشد و در 178 گلخانه سبزی و صیفی در استان 51 هزار تن محصول در سال تولید می شود، مجموع تولیدات باغی استان در حال رسیدن به نیم میلیون تن در سال است.
آنجفی با بررسی وضعیت دام و طیور استان اظهار داشت: میزان تخم مرغ تولیدی استان از 32 هزارتن در سال های گذشته به 38 هزارتن در سال قبل رسیده که پیش بینی می شود 39 هزارتن تخم مرغ در استان تولید شود. همچین 44 درصد تخم مرغ تولیدی در استان مصرف و مازاد آن به سایر استانها یا کشورهای دیگر صادر می شود.
وی افزود: در سنوات گذشته میانگین تولید گوشت مرغ در استان سالانه 56 هزار تن بوده که در سال گذشه شاهد تولید 70 هزار تن گوشت مرغ در استان بوده ایم و پیش بینی می شود که این میزان امسال به 73 هزار تن برسد، همین طور در عرصه تولید شیرخام نیز تولید استان از 30 هزارتن به 440 هزارتن رسیده و پیش بینی تولید 660 هزارتنی امسال را شاهد باشیم که جهش قابل توجهی خواهد بود.
رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی افزود: استان در زمینه تولید گوشت قرمز رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده که باتوجه به افزایش تولید در سال های گذشته پیش بینی می شود میزان تولیدات امسال به 55 هزارتن برسد.
آنجفی درباب میزان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت: میزان سرمایه گذاری استان در این بخش در سال های گذشته هزار و 296 میلیارد تومان بوده که بتازگی تا سه هزار و 742 میلیارد تومان افزایش داشته است. سطح پوشش اجرای سیستم نوین آبیاری در استان از 50 هزار هکتار به 70 هزار هکتار افزایش یافته است.
وی میزان تولیدات آبزیان در سطح استان در سنوات گذشته را دو هزار و 400 تن عنوان نمود و اضافه کرد: این تولیدات هم اکنون به 6هزار و 400 تن رسیده است.1399/07/13
21:24:50
5.0 / 5
2021
تگهای خبر: تولید , خرید , سرمایه , كیفیت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه