وزیر صمت:

طرح مشترك دولت و مجلس در مورد خودرو به زودی ارائه می شود

طرح مشترك دولت و مجلس در مورد خودرو به زودی ارائه می شود به گزارش نیو باكس وزیر صمت با اعلان اینكه كیفیت خودرو پائین بوده و قیمت ها مناسب نمی باشد، اظهار داشت: به زودی با همكاری مجلس، طرح مشتركی را در حوزه خودرو مطرح خواهیم كرد.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی امروز در حاشیه جلسه با کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امروز در کمیسیون صنایع گزارشی از عملکرد سه هفته ای خود ارائه دادم. قرار شد کارگروه های مشترکی بین وزارت صمت و کمیسیون صنایع در موضوعات مشخصی همچون خودرو تشکیل گردد.
وزیر صمت اضافه کرد: مردم باید خودرو با کیفیت استفاده کنند؛ هم اکنون بازار خودرو در انحصار دو شرکت خودروساز دولتی است که کیفیت پایین بوده و قیمت ها مناسب نمی باشد.
وی افزود: با کمیسیون صنایع به صورت مشترک کار خوبی را آغاز نموده ایم و در آینده طرح مشترک دولت و مجلس در مورد خودرو را اعلام خواهیم کرد. با این طرح بازار خودرو بهتر می شود و از این نابسامانی خارج خواهد شد.
رزم حسینی اشاره کرد: البته باید توجه داشت بازار خودرو باید به سمت رقابتی شدن برود و شرکت های توانمند در حوزه خودروسازی به بازار ورود پیدا کنند تا از این طریق با شکستن انحصار، فضای کشور در حوزه خودرو باز شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در نشست مشترک با کمیسیون صنایع مجلس موضوع فولاد بود، اظهار داشت: در حوزه فولاد، خوشبختانه تولید به اندازه کافی است، اما متأسفانه در چند وقت گذشته، دلالان و واسطه هایی که بین تولیدکنندگان و بازار وجود داشته اند سبب افزایش قیمت ها شده اند.
رزم حسینی اضافه کرد: سیاست ما پشتیبانی از افزایش تولید و حذف دلالان از بازار فولاد است.
وی با اذعان به اینکه متأسفانه الان قیمت درب کارخانه تا کف بازار تفاوت زیادی دارد، اظهار داشت: به جهت اینکه دلالان و برخی واسطه های مالی قسمتی از نقدینگی موجود را به بازار فولاد تزریق کرده اند موجب نابسامانی در این بازار شده اند و وزارت صمت تصمیم دارد با درایت و مدیریت بازار و البته نه دخالت در آن تعادل را به این بازار برگرداند.
رزم حسینی با اعلان اینکه الان طرح مشترکی در وزارت صمت و کمیسیون صنایع مجلس در حال نهایی شدن است، اضافه کرد: کاهش قیمت فولاد در بازار، بر روی هزینه تمام شده دیگر کالاها نیز تأثیر خواهد گذاشت و ان شاء الله شاهد کاهش قیمت در دیگر محصولات نیز خواهیم بود.
مدیریت واردات، تامین و توزیع همه محصولات کشاورزی به وزارت جهاد واگذار می شود
وی به موضوع واردات و مدیریت تامین و توزیع کالاهای اساسی در حوزه کشاورزی نیز اشاره نمود و افزود: طبق هماهنگی خوبی که با دوستانمان در وزارت جهاد داشته ایم مقرر شده تا از این پس مدیریت واردات، تامین و توزیع همه محصولات کشاورزی به وزارت جهاد واگذار شود و ما نیز دراین زمینه به آنها کمک خواهیم کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه هماهنگی های خوبی با بانک مرکزی درباب تهاتر کالا انجام شده است، اظهار داشت: به زودی نشست مشترکی با رئیس کل بانک مرکزی و معاونان این بانک خواهیم داشت که هماهنگی های لازم در حوزه واردات و صادرات و همین طور تهاتر کالا صورت خواهد گرفت.
رزم حسینی به نشست دیگری با حضور وزیر نفت اشاره نمود و اضافه کرد: برای حل مشکل مواد اولیه کارخانه ها و رونق صادرات و حل برخی مشکلات واحدهای تولیدی، جلسه مشترکی نیز با وزیر نفت خواهیم داشت تا بتوانیم این مشکلات را با همکاری همدیگر رفع نماییم.
معادن محبوس تعیین تکلیف می شوند/۱۳ هزار معدن محبوس داریم
وی به تصمیم مهم وزارت صمت در حوزه معدن اشاره نمود و اظهار داشت: همانطور که در روز رأی اعتماد قول دادم به این قول عمل شد و ابلاغیه ای صادر کردیم تا معادن محبوس تعیین تکلیف شود.
رزم حسینی اضافه کرد: الان حدود ۱۳ هزار پهنه معدنی و معدن محبوس داریم که مجوز گرفته اند، اما بهر دلیلی ۱۰ تا ۱۵ سال مورد بهره برداری قرار نگرفته اند و گرفتار عده ای شده اند که نتوانسته مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی افزود: به این معادن ابلاغ گردیده ظرف سه ماه فرصت دارند مجدداً آنها را فعال کنند و اگر در مدت تعیین شده فعال نشوند طبق قانون، مجوز آنها باطل شده و مجدداً مزایده برگزار می گردد تا این معادن به افراد دارای اهلیت و توانایی واگذار شود و فرصت جدیدی برای اشتغال زایی و ایجاد درآمد برای کشور به وجود آید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباب قیمت گذاری برخی کالاها در بورس کالا هم اظهار داشت: هدف ما از این سیاست، متعادل کردن قیمت هاست، چون معتقدیم حالا قیمت ها عادلانه نیست و با اجرای این سیاست می توان تعادل را به قیمت ها بازگرداند.
رزم حسینی با اعلان اینکه نمی دانم چه منافعی وجود دارد که برخی ها با این سیاست مخالفت می کنند، اضافه کرد: دولت به دنبال مداخله در بازار نیست بلکه می خواهد آنرا مدیریت کند بدین سبب تلاش داریم کالاهایی که با مواد اولیه ارزان داخلی و انرژی ارزان تولید می شود با سود معقولی به دست مصرف کننده نهایی برسد تا در نهایت شاهد کاهش قیمت ها در کف بازار نیز باشیم.


منبع:

1399/07/30
13:14:56
5.0 / 5
1309
تگهای خبر: بازار , بانك , تجارت , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه