تعیین تكلیف دو صندوق پژوهش و فناوری

تعیین تكلیف دو صندوق پژوهش و فناوری به گزارش نیو باكس بر مبنای مصوبات پنجاهمین جلسه كارگروه صندوق های پژوهش و فناوری مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری ˮایده آل صنعت امروزˮ لغو شد و صندوق پژوهش و فناوری فن آفرین سلامت مركزی تا زمان افزایش تعداد سهامداران بخش خصوصی اجازه فعالیت نخواهد داشت.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، در پنجاه و یکمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، بررسی دستورالعمل اعطا و لغو مجوز، هدایت و نظارت بر فعالیت صندوق های پژوهش و فناوری سرمایه گذاری جسورانه شرکتی( Corporate Venture Capital= CVC) در دستور کار قرار گرفت و تصمیم گیری درباره آن به جلسات بعد موکول شد.
در این نشست گزارشی از اقدامات و کارهای دبیرخانه در ۶ ماه نخست سال جاری در محورهای اعطای مجوز، هدایت و توانمندسازی، نظارت بر کارهای صندوق های پژوهش و فناوری و تعاملات با دستگاه ها و سازمان های مختلف در امتداد توسعه و تقویت صندوق ها ارائه شد.
بعد از بررسی گزارش نظارتی از وضعیت سهامداری و عملکردی صندوق پژوهش و فناوری "ایده آل صنعت امروز"، مجوز فعالیت این صندوق با رای اعضای کارگروه کنسل شد. علاوه بر آن طبق گزارش نظارتی از وضعیت سهامداری و عملکرد صندوق پژوهش و فناوری فن آفرین سلامت مرکزی، مقرر شد طی مدت چهار ماه، سهامداران بخش خصوصی این صندوق افزایش یافته، عنوان صندوق به صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی تغییر یافته و همین طور نیروی انسانی متخصص و زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری توسعه یافته و تجهیز شود.
تا زمان اصلاح موارد فوق، صندوق اجازه فعالیت نخواهد داشت.
دکتر علی وحدت، دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با اعلان اینکه در دوره جدید مدیریتی برنامه های توانمندسازی و تقویت و توسعه صندوق های پژوهش و فناوری بسیار جدی صورت می گیرد، اضافه کرد: دبیرخانه کارگروه برای کمک به توسعه صندوق های پژوهش و فناوری تعامل خوبی با دستگاه های مختلف به وجود آورده و الان نقش حامی صندوق های پژوهش و فناوری فعال را ایفا می کند.
وی عنوان کرد: در امتداد شکل گیری زیست بوم نوآوری در شرکت های بزرگ، دستورالعمل اعطا و لغو مجوز، هدایت و نظارت بر فعالیت صندوق های پژوهش و فناوری سرمایه گذاری جسورانه شرکتی (cvc) در دبیرخانه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری بعد از کار تحقیقاتی دقیق و منسجم تدوین شده است تا زمینه ای برای بوجود آمدن سازوکار فناوری و نوآوری در شرکت های بزرگ باشد.
برمبنای اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، اعضا درباره مفاد این دستورالعمل به بحث و تبادل نظر پرداختند. شایان ذکر است بررسی این دستورالعمل در جلسات بعد ادامه خواهد یافت.1399/08/06
22:38:36
5.0 / 5
1515
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه