معاون اتاق اصناف

انجام ۱ و هفت دهم میلیون مورد بازرسی

انجام ۱ و هفت دهم میلیون مورد بازرسی معاون بازرسی اتاق اصناف ایران اظهار داشت: در ۷ ماه سال جاری یك میلیون و ۷۴۹ هزار مورد بازرسی از اصناف انجام دادیم كه ارزش ریالی جرائم در این زمان برابر با هزار و ۵۰۷ میلیارد و ۵۶۳ میلیون ریال بوده است.بهنام نیک منش در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد آخرین وضعیت بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی اظهار نمود: تمامی مفاد مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا را اخیراً به اتاق های اصناف سراسر کشور ابلاغ کردیم؛ بازرسان سراسر کشور هم در بحث نظارت بر پروتکل های بهداشتی در کنار بازرسان وزارت بهداشت، نیروی انتظامی، سازمان های صمت و تعزیرات حکومتی در حال فعالیت هستند.
معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اضافه کرد: اطلاعیه ای به اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی در خصوص لزوم استفاده از ماسک از جانب صاحبان واحدها و خریداران و رعایت فاصله اجتماعی صادر گردیده است تا اگر مشتری بدون ماسک به واحد صنفی رجوع کند، خدماتی به آنان عرضه نکنند.
وی افزود: در بحث نظارت بر این امور، در وهله اول تذکر کتبی، در وهله دوم جریمه ۳۰۰ هزار تومانی، در مرحله بعدی یک میلیون تومان و در نهایت پلمب در دستور کار بازرسان قرار دارد. خصوصاً زمان هایی که اعلام می شود بعضی از واحدهای صنفی باید تعطیل باشند، با خاطیان به شدت برخورد می نماییم و بازرسان نسبت به پلمب اقدام خواهند کرد.
نیک منش در مورد برخورد با گرانفروشی ها، اظهار داشت: هم اکنون بازرسان ما معطوف به نظارت بر کالاهای اولویت دار هستند. تمامی بازرسان به صورت هفتگی این کالاها را از نظر گران فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، احتکار و … رسیدگی و پرونده های تشکیل شده را به مراجع نظارتی و قضائی ارسال می کنند.
معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: کالاهای اولویت دار هر هفته تعیین می شوند اما به صورت معمول شامل کالاهایی همچون گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر، حبوبات، برنج، روغن، لاستیک، آهن آلات، لوازم خانگی، سیمان و … می شود.
وی پیرامون آمار بازرسی های انجام شده از جانب بازرسان اصناف طی ۷ ماهه ابتدایی سال ۹۹ هم اظهار داشت: در این زمان یک میلیون و ۷۴۹ هزار و ۳۷ مورد بازرسی انجام، ۸۷ هزار و ۲۷۵ مورد شکایت دریافت و در نهایت ۸۴ هزار و ۷۹۳ هزار پرونده تخلف و کشف تنظیم و به مراجع ذی صلاح ارجاع داده شد.
نیک منش بیان نمود: ارزش ریالی جرایم در این زمان برابر با هزار و ۵۰۷ میلیارد و ۵۶۳ میلیون ریال (۱.۵۰۷.۵۶۳.۴۱۱.۰۶۱ ریال) بوده است که این میزان، افزایش ۷۹.۹۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان داده است.
وی همینطور از افزایش ۱۷.۵۷ درصدی تعداد بازرسی ها نسبت به مدت مشابه سال قبل اطلاع داد.

1399/08/13
12:52:41
5.0 / 5
1521
تگهای خبر: خدمات , خرید , سازمان , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه