نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد

بازار داغ طلا در گیر و دار ابهامات انتخاباتی

بازار داغ طلا در گیر و دار ابهامات انتخاباتی نیو باكس: بااینكه ابهامات زیادی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آمریكا وجود دارد اما تازه ترین نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد با پیشتازی جو بایدن در آرای الكترال و آرای شمارش شده در ایالتهای كلیدی، بازار طلا خوش بینی روشنی پیدا كرده است.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، خوش بینی در بین مفسرین وال استریت به رکورد بالایی رسیده است. این دورنمای مثبت در حالی به وجود آمده که قیمت طلا مقاومت کوتاه مدت را شکسته و به بالاترین قیمت در شش هفته اخیر صعود کرده است. این روند صعودی به دنبال کاهش قیمت دلار به پایینترین حد دو ماه اخیر روی داد.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز در این زمینه اظهار داشت: ریاست جمهوری بایدن به معنای آنست که بسته کمک مالی کرونایی بیشتری فرا می رسد و تنها بحث میزان آن مطرح است. این امر روی دلار تاثیر منفی گذاشته و از قیمت طلا پشتیبانی می کند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۴ نفر معادل ۹۳ درصد به افزایش قیمت و یک نفر معادل هفت درصد به کاهش قیمت طلا رای داد.

اگرچه سرمایه گذاران نسبت به کارشناسان وال استریت خوش بینی کمتری نشان دادند اما همچنان به افزایش قیمتها امیدوار هستند. صعود اخیر قیمت طلا هم علاقه جدیدی را به سمت بازار این فلز جلب کرد و موجب افزایش مشارکت در نظرسنجی آنلاین هفتگی کیتکونیوز شد.

در نظرسنجی هفته جاری از سرمایه گذاران، ۱۳۱۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۱۰۰۸ نفر معادل ۷۷ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۸۸ نفر معادل ۱۴ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۱۱۴ نفر معادل ۹ درصد نظری نداشتند.

هفته گذشته هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند اما به سبب انتظار برای نتایج انتخابات، فضا بسیار آرامتر بود. بااینکه بازارها همچنان منتظر نتیجه قطعی انتخابات هستند اما انتظارات درباره پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات تقویت شده است. در صورتیکه شمارش آرا در چندین ایالت همچنان ادامه دارد، بازار طلا شاهد بزرگترین رشد هفتگی از ژوییه به این طرف بود. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه در ۱۹۵۱ دلار و ۳۵ سنت بسته شد و برای کل هفته ۳.۹ درصد افزایش نشان داد.

به گفته خیلی از مفسرین، همه چشمها به دلار آمریکا دوخته شده تا عملکردش در طول دوره ابهام سیاسی مشاهده شود.

دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز به کیتکونیوز اظهار داشت: دلار آمریکا و طلا حرکت تکنیکال قابل توجهی داشته اند که به قیمتهای بالاتر اشاره دارد اما باید به فضا توجه کرد. وی اظهار داشت: تصور می نماییم بتوانیم هم اکنون نمودارها را نادیده بگیریم برای اینکه رفتار بازارها هیجانی بوده و ابهامات زیادی در آمریکا وجود دارد. با بازشماری آرا و شکایتها، ممکنست ماهها طول بکشد تا رئیس جمهور بعدی آمریکا مشخص شود و این مساله ارزش دلار را تحت فشارهای کاهشی قرار می دهد.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار نمود: وی به نظاره دلار نشسته است اما پیش بینی وی کاهشی است برای اینکه احیانا بانک مرکزی آمریکا برای پشتیبانی از اقتصاد کشور به مداخله خواهد پرداخت.

کالین سیژینسکی، اقتصاددان ارشد شرکت مدیریت سرمایه SIA قیمتهای بالاتر را پیش بینی نمود برای اینکه بانک های مرکزی سراسر جهان به چاپ پول بیشتر ادامه می دهند.

تنها رای منفی هفته جاری از طرف مفسرین شرکت تی دی سکیوریتیز است که تنها قیمت پایینتر طلا در کوتاه مدت را پیش بینی کردند بلکه پیش بینی قیمت اونس طلا در سه ماهه چهارم را به ۱۹۵۰ دلار کم کرد.

منبع:

1399/08/17
13:37:16
5.0 / 5
1715
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه